آشنایی با انواع مدل مبل کلاسیک مناسب فضاهای کوچک و بزرگ

  • 3 آذر 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

انتخاب و خرید مدل مبل کلاسیک یکی از کارهای چالش برانگیزی است که هر خانواده ای که قصد اسباب کشی به خانه جدید و یا تازه کردن دکوراسیون منزلش را دارد با آن روبرو می شود. تنوع زیاد در مدل و رنگ و صد البته قیمت از دلایل اصلی این موضوع است. در این مطلب تعدادی از زیباترین و بهترین نمونه های مبل کلاسیک را بهمراه توضیحات مختصری درباره خرید اینگونه مبل ها ارائه می کنیم تا مقداری شما را از سردرگمی درآورده باشیم. همانطور که در مطالب قبلی عرض کردیم قبل از اینکه به دنبال مبلی بروید باید به اندازه گیری محیطی که قرار است مبل هایتان را در آنجا قرار بدهید بپردازید.

به عنوان مثال منزلی 120 متر مربعی با منزلی به ابعاد 75 متر در استفاده از انواع مدل مبل کلاسیک قطعاً شرایط یکسانی نخواهند داشت. در خانه های بزرگ علاوه بر اینکه فضای بیشتر و راحتتری برای گنجاندن مبل کلاسیک در اختیار خواهید داشت همچنین مواردی مانند نور کافی نیز غالباً در دسترس خواهد بود، حال یا با وجود چند پنجره و ورود نور طبیعی و یا با استفاده از انواع منابع نوری مانند لوستر و چراغ آویز. اینها تماماً از برتری های خانه های بزرگ برای استفاده از مبل کلاسیک است اما این بدان معنا نیست که خانه های کوچک و یا متوسط نخواهند توانست از مدل های زیبای مبل کلاسیک استفاده کنند. در خانه هایی که فضای محدودتری در اختیار دارند هم می توان از مبل کلاسیک در مدل های جمع و جورتر استفاده کرد و در چیدن مبل ها هم دقت بیشتری کرد.

علاوه بر ظرفیت فضایتان باید به نکته دیگری نیز توجه کنید و آن نحوه انتقال مبل های کلاسیک به خانه شماست. در نظر داشته باشید مبلمانی که می خرید مثلا در راه پله ها امکان چرخش و جابجایی یا امکان عبور از در ورودی خانه شما را دارند یا خیر. با در نظر این شرایط مطمئن هستید که راحت ترین و بهترین خرید را با توجه به شرایط موجود خواهید داشت. در خرید مبلمان کلاسیک باید هوشمندتر از همیشه عمل کنید. اگر مبلی چشم شما را گرفته است حتما به بررسی کیفیت و اتصالات آن بپردازید. چرا که مبلمان کلاسیک معمولا وزن بیشتری دارند و به همین خاطر داشتن اتصالات محکم و با کیفیت که در طول مدت استفاده مشکلی برایشان پیش نیاید اهمیت زیادی پیدا می کند. (راهنمای تزئین و چیدمان دکوراسیون آپارتمان کوچک و جمع و جور)

همچنین نوع چیدمان انواع مدل مبل کلاسیک در خانه می تواند به شما قدرت انتخاب بیشتری بدهد از این نظر که اگر منزل شما خیلی هم بزرگ نیست اما مبلی زیبا و نسبتاً بزرگ چشمتان را گرفته می توانید با یک بررسی دقیق و ارزیابی صحیح فضای موجود در هال-پذیرایی و اتاق نشمین، آنرا خریداری و استفاده نمایید. فقط کافی ست در زمان چیدن مبلمان کلاسیک در خانه کمی آنها را جمع و جورتر و با دقت در کنار هم قرار دهید. همچنین در چنین فضاهایی می توان با کم کردن سایر وسایل دکوری مانند بوفه ها، میزهای کوچک، میزهای عسلی و… در بازتر شدن فضای موجود کمک زیادی کرد.

نوع طرح و رنگ پارچه و همچنین رنگ چوب مدل مبل کلاسیک شما می تواند هم در زیبایی خانه موثر بوده و هم روحیه و انگیزه شما را برای چیدمانی بهتر در خانه فراهم نماید. اگر شما مبلی زیبا که دقیقاً مطابق با خواست و نظرتان است را انتخاب کنید قطعاً در استفاده و چیدمان آن در خانه بزرگ و یا کوچک خود، موفق تر خواهید بود.

اگر ست مبل کلاسیک انتخابی تان از چوب راش، گردو یا افرا ساخته شده است باید به کیفیت آنها توجه خاصی داشته باشید. این چوب ها باید با روشی مناسب خشک شده باشند تا در طول زمان دچار تغییرات یا ترک و خوردگی نشوند. رنگ های یکدست و با کیفیت به زیبایی هر چه بیشتر چوب کمک می کند. رنگی که برای چوب های مبل انتخاب شده است باید به خوبی گره و بافت زیبای چوب طبیعی را نشان بدهد. البته امروزه در بسیاری از دکوراسیون های مدرن از مبل کلاسیک به صورت ترکیبی در کنار مدل مبل های مدرن استفاده می شود که چیدمان و ترکیب بسیار زیبایی در خانه بوجود می آورند. در تصاویر زیر تعدادی از زیباترین نمونه های مدل مبل کلاسیک را مشاهده می کنید. (مبلمان چرم و لوکس ایتالیایی شیک / عکس)

perfect-classic-sofas-design-ideas (1)

perfect-classic-sofas-design-ideas (2)

perfect-classic-sofas-design-ideas (3)

perfect-classic-sofas-design-ideas (4)

classic-furniture-design-ideas (1)

classic-furniture-design-ideas (2)

classic-furniture-design-ideas

perfect-classic-sofas-design-ideas (5)

perfect-classic-sofas-design-ideas (6)

perfect-classic-sofas-design-ideas (7)

perfect-classic-sofas-design-ideas (8)

perfect-classic-sofas-design-ideas (9)

perfect-classic-sofas-design-ideas (10)

perfect-classic-sofas-design-ideas (11)

perfect-classic-sofas-design-ideas (12)

perfect-classic-sofas-design-ideas (13)

مدل مبل کلاسیک

perfect-classic-sofas-design-ideas (14)

تصاویر بیشتر:

آشنایی با انواع مدل مبل کلاسیک مناسب فضاهای کوچک و بزرگ

آشنایی با انواع مدل مبل کلاسیک مناسب فضاهای کوچک و بزرگ

آشنایی با انواع مدل مبل کلاسیک مناسب فضاهای کوچک و بزرگ

آشنایی با انواع مدل مبل کلاسیک مناسب فضاهای کوچک و بزرگ

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه