آشنایی با جدیدترین مدل های لوستر در سبک طراحی امروزی

  • 9 آذر 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

از مدل های گران قیمت و فاخر گرفته تا مدل های ساده و معمولی، لوسترها همیشه یکی از بهترین راه حل ها برای روشن کردن فضای داخلی منزل بوده اند. در این قسمت با نمونه هایی از جدیدترین مدل های لوستر آشنا خواهیم شد که براساس مد روز، در سبک های کلاسیک و مدرن طراحی شده اند. لوسترها را می شود در تمامی نقاط خانه نصب کرد البته تا زمانی که اندازه آنها نسبت به فضا و دکوراسیون محیط اطراف مناسب باشد. اگر بدنبال چراغ هایی می گردید که کارایی و زیبایی را در بهترین شکل ممکن ارائه بدهند، ممکن است اضافه کردن یک یا چند عدد لوستر به دکوراسیون خانه دقیقا همان حس و جلوه ای که از چیدمان منزلتان انتظار دارید برآورده کند.

لوسترها از دیرباز مورد توجه و استفاده قشرهای مختلفی بوده اند و به نوعی کالایی لوکس و تشریفاتی به حساب می آمدند. البته امروزه نیز لوستر یکی از زیباترین، گرانترین و البته جذابترین کالای دکوراسیون در منازل است. تفاوت بزرگ جدیدترین مدل های لوستر در این سالها با مدل های قدیمی در تنوع بسیار زیاد، رنگارنگی، ورود بهترین طرح های لوستر که می توان به آنها حتی طرحهایی مفهومی نیز گفت می باشد. این لوسترها را می توان نه تنها در منزل بلکه در مکان هایی مانند کافی شاپ ها، رستوران ها، هتل ها و مراکز دیگر به زیبایی استفاده کرد زیرا سبب جذابتر شدن و باکلاس تر شدن دکوراسیون محیط می شوند.

زمانی که به انتخاب مدل لوستر خود می پردازید، همیشه در ذهن داشته باشید لوسترها طوری طراحی شده اند که نوری گرم و لطیف را در فضا پخش کنند. به معنی دیگر، شما در کنار لوستر به چراغ های دیگر برای روشن کردن منزلتان نیاز خواهید داشت. البته لوستری که انتخاب می کنید بروی دیزاین سایر چراغ های خانه تاثیر گذار خواهند بود، اگر لوستری انتخابی، از طرحی پیچیده و اندازه ای بزرگ برخوردار بود، در این صورت چراغ های دیگر منزل باید طرحی ساده و بدور از هر گونه پیچیدگی داشته باشند، مثلا لامپ های رومیزی در اتاق نشیمن یا اتاق خواب باید کاملا ساده باشند. توجه داشته باشید که وجود مقدار زیادی از طرح های پچیده یا نورانی کردن بیش از حد یک فضا، نتیجه نامطلوب و آزار دهنده خواهد داشت.

به هر حال دنیای این روزها به سمت و سویی رفته که باید دقت فراوانی در انتخاب، خرید و استفاده از وسایل ضروری و البته دکوری منزل کرد که جدیدترین مدل های لوستر نیز یکی از همین موارد است. بسیاری از طرح های زیبا و جدید لوسترها امروزه با طرحی مابینِ چراغ های آویز و لوسترها طراحی می شوند تا قابلیت استفاده در هر مکانی چه منازل و چه مکانهای عمومی را داشته باشند. امروزه این لوسترهای جدید را می توان در ابعاد و اندازه های بسیار مختلفی خریداری کرد که هر کدام از آنها قابلیت کاربرد در منازلی با معماری و طراحی داخلی بسیار متنوعی را خواهند داشت این از مزیت های بسیار بزرگ لوسترهای جدید در این روزهاست.

انتخاب اندازه لوستر مورد مهمی دیگری است که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. لوسترها در سایزهای بسیار متنوعی تولید می شوند. برای اینکه بتوانید به راحتی سایز مناسب لوستر خود را تخمین بزنید می توانید از یک فرمول ساده استفاده کنید:

1- ابتدا طول و عرض اتاق خود را براساس فوت مشخص کنید، تقریبا اکثر مترهای بازار در کنار متر از فوت هم استفاده می کنند. اما خیلی ساده کافی است ابتدا طول و عرض را بر حسب متر حساب کنید و رقم های بدست آمده را در عدد 3.3 ضرب کنید تا طول و عرض بر حسب فوت بدست بیاید برای مثال اگر اتاقی به طول 4 متر و عرض 3 متر دارید، بر حسب فوت طولی به اندازه 13 و عرضی به اندازه 10 فوت خواهید داشت:

طول: 4×3.3 = 13.1 ~ 13 ft

عرض:  3×3.3 = 9.8 ~ 10 ft

2- حال این دو عدد (طول و عرض بدست آمده برساس فوت) را با یکدیگر جمع کنید، در مورد مثال بالا: 13 + 10 = 26

3- عدد بدست آمده براساس اینچ، قطر لوستر شما خواهد بود. برای تبدیل اینچ به سانتی متر کافی است این عدد را در 2.5 ضرب کنید. در مورد مثال بالا:26×2.5 = 65 سانتی متر.

در نتیجه قطر مناسب برای لوستر در یک اتاق 12 متری 65 سانتی متر خواهد بود.

شاید عده ای این موضوع و استفاده از یک فرمول مشخص برای به دست آوردن بهترین ابعاد لوستر خود را قبول نداشته باشند و به همان سبک همیشگی یعنی نگاه کردن به جدیدترین مدل های لوستر و انتخاب از بین یکی از آنها بیشتر علاقه داشته باشند اما لازم به ذکر است همانطور که این روزها تاثیر طیف های مختلف رنگ به خوبی مشخص شده و می توان از این علم برای انتخاب رنگ دیوارها کمک گرفت بهتر است برای انتخاب و خرید لوستر مورد نظر نیز، از این فرمول استفاده شود.

luxury-modern-chandelier-design-ideas (2)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (3)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (4)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (5)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (6)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (7)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (8)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (9)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (10)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (11)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (12)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (13)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (14)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (15)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (16)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (17)

luxury-modern-chandelier-design-ideas (18)

جدیدترین مدل های لوستر

luxury-modern-chandelier-design-ideas (1)

تصاویر بیشتر:

آشنایی با جدیدترین مدل های لوستر در سبک طراحی امروزی

آشنایی با جدیدترین مدل های لوستر در سبک طراحی امروزی

آشنایی با جدیدترین مدل های لوستر در سبک طراحی امروزی

آشنایی با جدیدترین مدل های لوستر در سبک طراحی امروزی

آشنایی با جدیدترین مدل های لوستر در سبک طراحی امروزی

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه