آشنایی با طراحی داخلی خانه مدرن با دیوارهای انعطاف پذیر  

  • 31 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

به روز رسانی شده در تاریخ 95/5/23

طراحی داخلی خانه مدرن نیازمند توجه زیاد به جزئیات است بخصوص اگر این خانه برای افرادی بیش از دو نفر طراحی شده باشد. منازلی که در این مطلب قصد معرفی آنها را داریم برای خانواده های نسبتا پرجمعیت و البته پرانرژی طراحی شده است. طراحان خانه های مدرن دائما با مالکین خانه در ارتباط هستند و به همین خاطر سریعا متوجه می شوند که آنها چه خصوصیات و سلیقه ای دارند، مثلا بعضی ها خیلی راحت حوصله شان سر می رود یا از ساکن بودن بیش از حد در یک مکان اصلا خوششان نمی آید. در چنین شرایطی، طراح هوشمند متوجه می شود که استفاده از سبک معمول طراحی مطابق با مد روز، ایده چندان جالبی برای چنین خانواده هایی نخواهد بود. در نتیجه باید مسیر متفاوتی در پیش بگیرد. راه حل اصلی برای غلبه چنین مشکلاتی طراحی محیطی است که می تواند به آسانی دستکاری شده و به صورت روزانه بدون اینکه تکراری بنظر برسد تغییر پیدا کند با این کار مالکین همیشه احساس تازگی در خانه خود خواهند داشت.

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (10)

دیوار جمع شونده یکی از راه حل های جالب و بسیار کارآمد در دنیای معماری و طراحی داخلی است که کاملا بر مشکل کوچکی فضا غلبه می کند. خوبی این طرح قابلیت اجرای آن در هر خانه با هر نوع معماری داخلی است. شما به راه های بسیار متنوعی می توانید دیوارهای متحرک را در خانه خود بکار ببرید، با متحرک کردن یکی از دیوارها، خانه خود را به خانه ای هوشمند و آینده نگرانه تبدیل خواهید کرد. در شکل زیر آپارتمانی 40 متری و بسیار کوچک، با این کار فضای قابل استفاده خود را دو برابر کرده است، دیوار متحرک خانه روزها عقب می رود تا اتاق نشیمن بزرگ تر شود و شب ها نیز جلو می آید تا فضای خواب در اتاق خوابی با تخت کمجا فراهم شود.

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (12)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (1)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (17)

همانطور که می دانید بسیاری از افراد هنگام خرید خانه با مشکلات متعددی از قبیل، معماری داخلی بد، نبود فضای کافی و در نهایت نرسیدن به خواسته واقعی خود از یک خانه مناسب ربرو هستند. مشکلاتی که در طراحی داخلی خانه مدرن زیر کاملا برطرف شده اند. خانه زیر مساحتش فقط 39 متر مربع است که حقیقتا بسیار کوچک محسوب می شود بخصوص برای یک آپارتمان اما طراح هوشمند با قرار دادن دیواری متحرک بین اتاق نشیمن و اتاق خواب توانسته مشکل فضا را تا حد زیادی از بین ببرد. اتاق نشیمن در این خانه نقش دیگری هم دارد و آن تبدیل شدن به اتاق خواب و همچنین اتاق غذاخوری است. اتاق دیگری هم برای کودکان با تخت خواب دو طبقه در نظر گرفته شده تا هر کس در این خانه فضای مخصوص به خودش را داشته باشد.

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (19)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (20)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (21)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (22)

در فضاهای کوچک دیوارهای جمع شونده، برای ایجاد اتاقی جدا و خصوصی بسیار مناسب هستند. کاری که دقیقا در خانه زیر به بهترین شکل عملی شده و نتیجه ای بسیار مطلوب برای مالکین در پی داشته است. همانطور که در دو شکل زیر می بینید با استفاده از دیوار متحرک،  هنگامی که به اتاق خواب نیازی نیست مثلا روزها، فضای اتاق خواب به فضای مهم تر خانه مانند اتاق نشیمن یا آشپزخانه اضافه می شود و هنگام استراحت و خواب شبانه، اتاق خواب دوباره شکل یک اتاق بسته و خصوصی را بخود می گیرد. دیوارهای جمع شونده علاوه بر داشتن پلانی باز و فضای آزاد برای رفت و آمد، به دکوراسیون داخلی، ظاهری بسیار زیبا و مدرن نیز می دهد.

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (5)

البته برای خانه های بزرگ و حیاط دار هم می شود از دیوارهای متحرک استفاده کرد، مثلا ارتباط فضای بیرون خانه مانند حیاط به محیط داخلی، به بهترین نحو توسط این دیوارها عملی می شود. البته این دیوارها نقش پنجره های تمام قد شیشه ای را نیز ایفا می کنند. اگر خانه ای حیاط دار یا ویلایی با پوشش مناسب دارید این گزینه می تواند فضای بیرون و داخل را با یکدیگر ادغام کرده و احساس آزادی بیشتری به شما بدهد. البته لزومی ندارد از دیوارهای شیشه ای فقط بعنوان جدا کننده محیط داخل و خارج استفاده کرد، نصب کردن چنین دیوارهایی برای جدا کردن فضای داخل نیز موثر خواهد البته طبیعتا نوع شیشه می تواند کدرتر با دید کمتر یا حتی دید صفر باشد.

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (13)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (24)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (14)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (23)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (6)

طراحی-داخلی-خانه-مدرن (18)

در طراحی داخلی خانه مدرن زیر انعطاف پذیری الویت اول بحساب آمده ست. برای عملی کردن اینکار، دیوار ثابت یکی از اتاق خواب ها کامل برداشته و بجای آن پنل های کشویی قرار داده شد. زمانی که این پنل های کشویی به عقب جمع شوند فضای اتاق به فضای نشیمن افزوده می شود و اندازه آنرا به حداکثر میزان خود می رساند. خود اتاق نشیمن بدون جمع شدن پنل ها کوچک است اما با این کار علاوه بر تهویه خوب هوا در خانه، فضایی باز برای فعالیت کودک پرانرژی فراهم خواهد شد. زمانی که پنل به جلو باز شود یک اتاق خواب اضافه به محیط خانه اضافه می شود که می تواند بعنوان اتاق مهمانان یا اتاق خواب فرزند دیگر خانواده در آینده مورد استفاده قرار بگیرد. با این کار دیگر نیازی نبود از فضای آشپزخانه و غذاخوری گرفته شود و به اتاق نشیمن داده شود. در شکل های زیر نماهای مختلفی از این خانه را مشاهده خواهید کرد.

modern-home-interior-design-ideas (12)

modern-home-interior-design-ideas (13)

modern-home-interior-design-ideas (11)

modern-home-interior-design-ideas (8)

modern-home-interior-design-ideas (7)

modern-home-interior-design-ideas (9)

modern-home-interior-design-ideas (10)

modern-home-interior-design-ideas (14)

modern-home-interior-design-ideas (1)

modern-home-interior-design-ideas (2)

modern-home-interior-design-ideas (4)

modern-home-interior-design-ideas (3)

modern-home-interior-design-ideas (5)

طراحی داخلی خانه مدرن

modern-home-interior-design-ideas (6)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه