آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

  • 18 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

سقف کاذب نوعی از سقف است که در زیر سقف اصلی اتاق یا ساختمان ساخته می شود. سقف کاذب مغازه دارای چند مزیت است. این سقف‌ها به افزایش زیبایی سقف کمک می کنند و ساختمان را در طول زمستان گرم و در طول تابستان، خنگ نگه می دارند. این سقف می تواند منعکس کننده و بخش کننده‌ی نور باشد و نیاز به نور مصنوعی غیرضروری را کاهش دهد.

آشنایی با سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

چرا به سقف کاذب مغازه نیاز داریم؟

برای پرداختن به سقف کاذب مغازه، بهتر است ابتدا با یکی از راهکارهای موجود در طراحی و دیزاین ساختمان، یعنی سقفکاذب آشنا شویم. یک ساختمان مسکونی و تجاری بدون سقفِ مناسب، ناقص است. سقف بلندترین و مهم‌ترین قسمت ساختمان است که از عناصری مانند باد، درجه‌ی حرارت زیاد یا کم، نور خورشید، برف و باران محافظت می کند. علاوه بر حفاظت، قسمت پایینی سقف به عنوان مکانی است که ساکنان یک ساختمان، برای مثال مغازه، می توانند به کمک پنل‌های سقفی جذاب، سقف کاذب مغازه را ایجاد کرده و حس زیبایی شناسی خود را به نمایش بگذارند.

سقف کاذب نوعی از سقف است که در زیر سقف اصلی اتاق یا ساختمان ساخته می شود. به عبارت دیگر، سقف کاذب، لایه‌ی دیگری از سقف است که به کمک قاب فلزی یا چوبی به سقف اصلی متصل شده است. سقف کاذب مغازه دارای چند مزیت است. این سقف‌ها به افزایش زیبایی سقف کمک می کنند و ساختمان را در طول زمستان گرم و در طول تابستان، خنگ نگه می دارند.

علاوه بر زیبایی شناسی، سقف کاذب مغازه ویژگی‌های کاربردی را ارائه می دهد که استفاده از آن‌ها در جهات بیشتری افزایش پیدا می کند. برای مثال، سقف‌های کاذب، آکوستیک خوبی را ارائه می دهند که در آن صداهای مورد نیاز افزایش یافته و صداهای ناخواسته به حداقل می رسد که برای بنای یک مغازه مناسب است. سقف کاذب مغازه می تواند منعکس کننده و بخش کننده‌ی نور باشد و نیاز به نور مصنوعی غیرضروری را کاهش دهد و در نتیجه باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

خرید 39 مدل جعبه خاتم کاری شیک [ جعبه سکه، قرآن، جواهر ] ارسال رایگان

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

ویژگی‌های سقف کاذب مغازه

بنابراین یک سقف کاذب مغازه خوب، هر دو ویژگی زیبایی شناسی و کاربرد را ارائه می دهد و می تواند محیط کاری مانند مغازه را تا چندین برابر تقویت کند.

همچنین سقف کاذب مغازه برای پنهان کردن ظاهر زشت سیم‌های برق، چراغ و لامپ‌های نور، مجراهای تهویه‌ی هوا و سایر لوازم جانبی به کار رفته شده در سقف، به کار می روند. سقف کاذب مغازه معمولاً در چارچوبی از آلومینیوم، آهن گالوانیزه یا ضرب‌های چوبی قرار گرفته و حداقل با فاصله‌ی 8 اینچی از سقف اصلی ثابت شده یا آویزان می شود. جنس سقف کاذب از تخته سه لا، تخته گچ، پی وی سی و… می باشد. انتخاب جنس مواد به کاربرد و طراحی سقف کاذب بستگی دارد. این مواد مختلف مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. با همه‌ی این اوصاف سقف کاذب یکی از روش‌های بسیاری عالی برای تزئین سقف هر ساختمانی و به خصوص ساختمان‌هایی با محوریت تجارت، مانند مغازه می باشد.

سقف کاذب مغازه را در درجه‌ی اول می توان با استفاده از مواد استفاده شده، تقسیم بندی کرد. برخی از انواع پنل‌های محبوب به کار رفته در سقف کاذب عبارت هستند از؛ گچ پاریس، سقف کاذب گچی، سقف کاذب چوب، سقف کاذب فیبر، سقف کاذب فلزی، سقف کاذب شیشه‌ای، سقف کاذب PVC، سقف کاذب پارچه‌ای و چرم مصنوعی و…. در ادامه ما به برخی از این مواد مختلف که در سقف کاذب مغازه کاربرد دارند، می پردازیم.

قیمت خرید 41 مدل متر لیزری دقیق [ از برندهای معروف ] قیمت ارزان

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

گچ پاریس در سقف کاذب مغازه

گچ پاریس (POP)، سنگ گچی از سولفات کلسیم، ماده‌ای صاف و مناسب برای انواع تنظیمات روشنایی در سقف کاذب مغازه است. این گچ یکی از محبوب‌ترین مواد مورد استفاده در انواع کاربردهای تجاری و مسکونی است که می توان این ماده را در هر نوع طرح و شکل قالب بندی کرد و برای طراحی‌های تزئینی و کارهای سبک ترجیح داده می شود. این ماده در طراحی سقف کاذب مغازه، در چارچوب بخش‌های T شکل آلومینیومی آویزان می‌شود. تنها نقطه ضعف آن این است که از دوام بالایی برخوردار نیست و رنگ آن نیز با گذشت زمان از بین می‌رود.

سقف کاذب مغازه گچی

این ماده‌ی سبک وزن، در برابر آتش مقاوم بوده و عایق حرارتی مناسبی برای سقف کاذب مغازه است. تخته‌های گچی در ابعاد 600 میلی متر و ضخامت آن از 9 میلی متر تا 15 میلی متر موجود می باشد. این ماده در چارچوب کانال‌های آهن گالوانیزه ثابت می شود.

سقف کاذب مغازه  PVC

سقف کاذب مغازه PVC جذاب، بادوام و ضد آب است. از آنجا که این نوع از سقف کاذب، از مواد PVC ساخته شده، بنابراین هزینه‌ی نگهداری آن تقریباً صفر است. در این نوع از سقف کاذب، پنل‌های سقف کاذب در چهارچوب بخش‌های آلومینیومی T شکل ثابت شده اند. پنل‌های PVC در رنگ‌ها و طرح‌های بسیار جذاب موجود است.

قیمت خرید 39 مدل تخته وایت برد دیواری و پایه دار [ مغناطیسی ] با تخفیف

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

تصاویر بیشتر:

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازهآشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازهآشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

آشنایی با 6 مدل سقف کاذب مغازه

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه