انواع مدل و عکس دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و سنتی

  • 28 دی 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

1399/2/2

دکوراسیون منزل ایرانی ویژگی های منحصر بفردی دارد که در مدل های دیگر در سطح جهان نظیر ندارد. دکوراسیون خانه های ایرانی بیشتر به سبک کلاسیک و سنتی گرایش دارند که در عین زیبایی جلوه ای فاخر و باشکوه بخود دارند.  تقریبا جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون خانه ایرانی فرش ها و قالی های دست باف گران بها است. فرش یکی از اصلی ترین نشانه های شناخت هنر و فرهنگ ایرانی در میان مردم کشورهای دیگر به وِزه طبقه فرهنگی آنان بوده است. قالی ایران در گذر قرن ها جلوه ای از هنر و صنعت این سرزمین بوده و استفاده از آن بعنوان یکی از نقاط کانونی و مرکزی در دکوراسیون خانه است. استفاده از قالیچه های آنتیک و قدیمی ترکمن، بختیاری و عشایری دستباف که از رنگ های کاملا گیاهی و طبیعی برای نخ آنها استفاده شده است، زیبایی را با خود به دکوراسیون منزل ایرانی می آورد و به فضای خانه شما عمق می بخشد. در واقع این قالیچه ها روح و طبیعت در دکوراسیون سنتی ایرانی هستند.

اما ممکن است نام قالیچه های قدیمی و آنتیک شما را یاد دکوراسیون های قدیمی بیاندازد در صورتی که برای دکوراسیون ایرانی به سبک امروزی و مدرن هم کاملا مناسب هستند. در کنار قالی ها و فرش ها فاخر، باید مبلمان زیبا و چشم گیر برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. بهتر است از مبلمانی استفاده کنید که در پارچه های خود رنگ هایی از فرش ها و قالی ها شما دارند. این عمل در دکوراسیون منزل شما نوعی هماهنگی و هارمونی بسیار زیبا  و شیک بوجود می آورد. قالیچه های شاهسون، گلیم و جاجیم دکور برای بخش های مختلف خانه کاربرد دارند. قالیچه های سنتی که از پشم ساخته می شوند بسیار دیر پوسیده می شوند و در بین تمامی فرشهای دیگر از ماندگاری بسیار طولانی تری برخوردار هستند. اما مزیتی که استفاده از فرش ها و قالی ها در دکوراسیون ایرانی دارد این است که براحتی امکان تلفیق سبک سنتی و مدرن را در منزل برای شما فراهم می کند کافی است یک قالیچه آنتیک و قدیمی دستباف فاخر ایرانی را در کنار مبلمان مدرن و شیک خود قرار بدهید تا با ترکیبی بی نهایت لذت بخش و زیبا روبرو شوید.

علاوه بر استفاده از انواع فرش و قالی و قالیچه، می توان از یکی دیگر از جنبه های بسیار جذاب و دوست داشتنی این عناصرفرهنگ ایرانی هم استفاده کرد، «تابلو فرش». بله تابلو فرش ها یکی از با ارزش ترین، زیباترین و تاثیرگذارترین عناصر زیبایی و دکوراسیون منزل ایرانی هستند که می توان از طرح های متنوع آنها برای ایجاد جذابیت و دکوراسیونی برتر استفاده نمود. امروزه مدل های بسیار متنوعی از تابلو فرشها در طرح هایی از گل و بوته، حیوانات، آیات و احادیث، مشاهیر، چهره خود افراد و… وجود دارد که می توان برای تزیین خانه ایرانی از آنها استفاده نمود.

و اما گزینه ای دیگر که بسیار مهم و همیشگی نیز هست یعنی «لوستر». لوسترها از قدیم در تمامی خانه ها استفاده می شدند و بیشتر در اتاق پذیرایی برای دکوراسیون منزل ایرانی استفاده می شده. اما طرح های امروزی تفاوتی اساسی با آن مدل های قدیمی دارند؛ همگی به شدت عجیب و غریب و البته زیباتر و در رنگ هایی متنوع تر تولید می شوند. این مدل لوسترها را هم اکنون می توان در منازل بسیاری از ایرانیها مشاهده کرد.

از دیگر موارد مهم و قابل ذکر برای دکوراسیون منزل ایرانی استفاده از وسایلی مانند گلدان ها، آباژور، انواع مجسمه و وسایل سنتی مانند گلدان های قلمکاری شده و… می باشد که این موارد را به وفور می توان در منازل ما ایرانیها مشاهده کرد. از آنجایی که وسایل و نوع دکوراسیون هر خانه ای نشان دهنده نوع علایق، نوع زندگی و همچنین دلبستگی های افراد دارد استفاده از این وسایل نشان دهنده اهمیت به فرهنگ و هنر غنی ایرانی ست که تاثیر بسیار زیادی در جذابیت دکوراسیون خانه ایرانی دارد.

علاوه بر اینها می توان جذابیت های بسیار فراوان دیگری در دکوراسیون یک خانه ایرانی مشاهده کرد که آبنماها یکی دیگر از آنها هستند، همچنین میزهایی منبت کاری شده که بسیار جذاب و موثر در زیبایی دکوراسیون خانه ایران هستند.

در ادامه در شکل های زیر نمونه هایی از دکوراسیون منزل ایرانی را مشاهده خواهید کرد.

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

iranian-house-decorations (2)

Iranian-Home-Decoration (1)

Iranian-Home-Decoration (2)

Iranian-Home-Decoration (3)

مطالب مرتبط:

مدل های کاناپه و مبل راحتی ترکیه جدید و شیک / عکس مبلمان ترک

میز و مبلمان راحتی جدید مناسب منزل و فضاهای کوچک

جدیدترین مدل های طراحی باشکوه و ظریف منزل در سال ۲۰۱۵

Iranian-Home-Decoration (4)

Iranian-Home-Decoration (5)

Iranian-Home-Decoration (6)

Iranian-Home-Decoration (7)

Iranian-Home-Decoration (8)

iranian-house-decorations (4)

iranian-house-decorations (6)

iranian-house-decorations (10)

iranian-house-decorations (11)

iranian-house-decorations (12)

دکوراسیون خانه ایرانی شیک و اصیل

iranian-house-decorations (13)

مطالب پر بازدید:

تلفیق سبک آنتیک و مدرن در دکوراسیون داخلی منزل / عکس

مدل صندلی اپن آشپزخانه شیک و زیبا در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مدرن / عکس و طراحی کابینت مدرن

iranian-house-decorations (14)

iranian-house-decorations (1)

تصاویر بیشتر:

انواع مدل و عکس دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و سنتی

انواع مدل و عکس دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و سنتی

انواع مدل و عکس دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و سنتی

انواع مدل و عکس دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و سنتی

انواع مدل و عکس دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و سنتی

انواع مدل و عکس دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و سنتی

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه