ایده های جدید در طراحی آشپزخانه مطابق با مد روز دنیا

  • 5 شهریور 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

 

با وجود روش های بسیار زیاد در تزیین دکوراسیون آشپزخانه، هر فردی می تواند راهی مناسب و عالی مطابق با سلیقه خودش برای تزیین فضا انتخاب کند. در این پست به معرفی ایده های جدید در طراحی آشپزخانه خواهم پرداخت که در حال حاضر تمام خانه دارهای علاقمند به ایده های خلاقانه و جدید در سرتاسر دنیا از آنها بهره می برند.

در طراحی آشپزخانه قبل از اینکه به نتیجه ای مطلوب برسیم باید برای خیلی چیزها برنامه ریزی کرده و خیلی چیزهای دیگر را در نظر داشته باشیم. بیشتر مواقع وجود راه ها و ایده های زیاد موجب سردرگمی ما می شوند. مثلا انتخاب سنگ یا صفحه روی کابینت خودش حکایتی جدا دارد، با وجود مدل های شیک چوبی، فلزی، کوارتزی، کورین و گرانیتی انتخاب مدل نهایی کاری سخت و چالش برانگیز است. از آنجایی که هماهنگی و هارمونی در دکوراسیون آشپزخانه حرف اول را می زند، در استفاده از مواد، رنگ ها و فرم های بکار رفته در دیزاین آشپزخانه باید بیش از هر جای دیگری دقت کنید. بررسی ایده های جدید در طراحی داخلی می تواند تا حدودی از این سردرگمی کم کند، در ادامه با این ایده ها آشنا می شویم.

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (1)

برای اینکه از ایده های جدید استفاده کنید باید ذهنی باز و پذیرا داشته و قانون مشخصی برای خود تعیین نکنید، با این کار فقط خود را محدود کرده و راه های دریافت الهام های جدید و جالب را می بندید. برای استفاده از ایده های جدید و خلاقانه ابتدا باید آنها را امتحان کنید. شاید از سبک و طرحی خوشتان نیاید اما این طرح و سبک واقعا مناسب فضا و دیزاین آشپزخانه شما باشد. برای مثال مدل کابینت های شیشه ای کمی زیادی در دکوراسیون خودنمایی می کنند و امروزه خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرند. به همین خاطر استفاده از چنین کابینت هایی در آشپزخانه می تواند کاملا جدید، جالب و شیک بنظر برسد.

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (2)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (3)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (4)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (5)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (6)

برای آشپزخانه های سنتی و قدیمی پیدا کردن ایده های جدید در طراحی آشپزخانه نسبت به مدل های مدرن و امروزی کمی سخت تر است. یکی از ایده های جالب برای دکوراسیون های آشپزخانه، استفاده از طرح های سنتی و مدرن در کنار یکدیگر است، مثلا در آشپزخانه های مدرن، از کابینت های چوبی شیشه ای استفاده می شود که مناسب آشپزخانه های سنتی هستند. یا اینکه در کنار طرح های کلاسیک و سنتی از روکابینتی های مدرنی مانند سنگ مرمر یا کابینت های چوبی صاف و بدون حاشیه اما با بافت طبیعی غنی استفاده می شود.

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (7)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (9)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (12)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (13)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (14)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (8)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (10)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (11)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (17)

ایده های جدید در طراحی آشپزخانه فقط شامل کابینت ها نمی شود، خیلی چیزهای دیگر هم وجود دارد که می توان برنامه های خاصی برای آنها داشت. اما قبل از اینکه بروی جزئیات و چیزهای کوچک تمرکز کنید، ابتدا کمی تامل کرده و درباره موادی که می خواهید استفاده کنید تصمیم گیری کنید. مثلا دیوار پشت ظرفشویی یا دیوار بین کابینتی تزیین شده با سنگ مرمر خیلی شیک و لوکس است و بعلاوه هیچ وقت کهنه نشده و از مد نخواهد افتاد، می توانید این طرح را با روکابینتی سنگ مرمر یا چوب طبیعی و ام دی اف به زیبایی ترکیب کنید.

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (21)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (22)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (23)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (18)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (19)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (20)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (24)

آنهایی که فضای آشپزخانه شان تاریک و تنگ است، یقینا به دنبال راهی برای روشن و دلباز نشان دادن فضای تاریک می گردند. استفاده ترکیبی از کابینت های شیشه ای در کنار قفسه های باز و آزاد تا حد زیادی این مشکل را حل می کند. البته سیستم نورپردازی برای چنین فضایی اهمیتی دوچندان پیدا می کند، در فضاهای تاریک باید با استفاده از نورهای لطیف و آرام، حالتی شبیه به نور طبیعی روز را در داخل آشپزخانه ایجاد کنید. استفاده از سیستم نورپردازی مخفی آشپزخانه می تواند یکی از راه های کارآمد و جذاب برای فضاهای تاریک و بسته باشد.

ایده-های-جدید-در-طراحی-آشپزخانه (1)

ایده-های-جدید-در-طراحی-آشپزخانه (2)

ایده-های-جدید-در-طراحی-آشپزخانه (3)

ایده-های-جدید-در-طراحی-آشپزخانه (4)

ایده-های-جدید-در-طراحی-آشپزخانه (5)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (25)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (29)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (26)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (27)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (28)

طراحی فضایی مناسب برای ذخیره سازی لوازم عمدتا مهم ترین قسمت برنامه ریزی دیزاین آشپزخانه است. پیدا کردن نقشه ای عالی، باید طرح های زیادی را امتحان کنید تا دقیقا آنچه نیاز دارید را پیدا کنید. همچنین باید برای سایر جزئیات در طراحی آشپزخانه که ربطی به فضای ذخیره سازی و کابینت ها ندارند هم برنامه مشخصی داشته باشید. برای مثال یکی از ایده های جدید در طراحی آشپزخانه های امروزی، استفاده کابینت مخصوص یخچال یا سایر وسایل بزرگ مثل ماشین لباسشویی، ظرفشویی و مایکروویو است. چنین طرح هایی خصوصا در آشپزخانه های کوچک خیلی شیک و کارآمد هستند.

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (30)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (31)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (32)

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (33)

ایده های جدید در طراحی آشپزخانه

ایده-های-جدید-در-طراحی-ـآشپزخانه (34)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه