بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

  • 18 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

در این مطلب قصد بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک در کشور ژاپن را داریم که با طراحی بی نظیر خود می تواند الگوی مناسبی برای بوتیک های لوکس داخلی باشد. فروشگاهی که در این مطلب با آن آشنا خواهید شد متعلق به شرکت ایتالیایی مد لباس miu miu است که به تازگی بوتیک مرکزی و اصلی خود را در شهر توکیو ژاپن احداث کرده است. طراح از صفر تا صد این بوتیک بر عهده شرکت بسیار مشهور سوئیسی herzog & de meuron بوده که یکی از پیشروان صنعت طراحی و معماری مدرن در جهان محسوب می شود. این شرکت مد ایتالیایی 23 بوتیک در سرتاسر ژاپن دارد که این مدل ساخته شده در منطقه aoyama توکیو بعنوان فروشگاه مرکزی این شرکت بحساب می آید. مساحت این بوتیک برابر با 720 مترمربع است که در نمای خارجی آن از شیشه های مات و تیره استفاده شده تا فضای داخل بوتیک را گرم تر و صمیمی تر نشان بدهد. این طراحی خارجی به جلب نگاه ها به درون این فروشگاه کمک بسیار زیادی کرده است.

استفاده از این نوع شیشه می تواند مانند آهنربا تمامی نگاه های عبوری را به سمت خود جذب نماید. همچنین با توجه به اینکه بسیاری از افراد عادت به دیدن فروشگاه هایی با شیشه های شفاف و روشن دارند در نتیجه چنین نمایی می تواند سبب متمایز شده طراحی بیرونی و چشمگیر شدن دکوراسیون فروشگاه پوشاک میو میودر ژاپن گردد. در کنار استفاده از اینگونه شیشه ها، می توان نورپردازی بسیار خارق العاده در بوتیک را به راحتی مشاهده کرد، به گونه ای که فضا را بسیار گرم، شیک و جذاب کرده است. تمامی این ترفندها و البته شیوه های نوین طراحی و دکوراسیون فروشگاه پوشاک توانسته علاوه بر جذابیت برند ایتالیایی miu miu در ژاپن، نسبت به ایجاد نوعی معماری و طراحی نوین و زیبا نیز موفق عمل نماید.

همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید نمای این ساختمان از خیابان طوری طراحی شده که نگاه افراد پیاده را به سمت خود خیره کند. در نمای داخلی هم تمامی محصولات به شکل زیبایی بروی میز ها و قفسه ها و جعبه ها بنمایش گذاشته شده اند. در کنار آنها نیز از کاناپه و مبلمان راحتی در دکوراسیون داخلی بوتیک استفاده شده تا خیال مشتریان را از انتظار در مکانی راحت و لذت بخش در فروشگاهی شیک مطمئن کند. خود شرکت طراحی سوئیسی در مورد نمای خارجی این فروشگاه توضییح می دهد که بهترین مدل برای چنین مکان هایی استفاده از ساختمانی شبیه به یک جعبه در ارتفاع هم کف با سطح خیابان است که توسط یک سایبان بسیار بزرگ پوشیده شده و فقط مقدار کمی از درون این فروشگاه دو طبقه را نمایان می کند. کاری که باعث کنجکاو شدن بیشتر عابران به سمت این مکان و در نهایت چک کردن آن از نزدیک می شود.

به دکوراسیون، طراحی و بخصوص رنگ دیوار ها توجه کنید! طراح از بهترین ایده برای ایجاد جذابیت و خاص شدن فضا استفاده کرده است؛ تلفیق دو رنگ با هم. دیوارهای طرفین از رنگ های مشابه و دیوار روبرو نیز از رنگی مجزا. رنگ سقف نیز به شدت براق و شفاف بوده و تقریباً هم طیف با رنگ دیوار روبرویی ست. تمامی این فاکتورها و معیارهای طراحی حرفه ای در ایجاد جذابیت بیشتر برای دکوراسیون فروشگاه پوشاک miu miu در توکیو بسیار موفق عمل کرده است.

عامل موفقیت دیگر در مناسب بودن و حرفه ای بودن دکوراسیون فروشگاه لباس miu miu در ژاپن استفاده از بهترین و حرفه ای ترین مانکن ها در داخل فروشگاه است به گونه ای که این بوتیک زیبا را مجموعه ای زنده و پویا تصور خواهید کرد.

همچنین در کنار استفاده از این مانکن ها می توان به نصب بهترین قفسه ها و طبقات برای قرار دادن انواع کیف و پوشاک اشاره کرد. علاوه بر این، نورپردازی بسیار مناسب و حرفه ای بر روی این طبقات توانسته جذابیت بسیار فراوانی به بوتیک نماینده ایتالیایی در ژاپن ببخشد.

در زیر عکس هایی از نماهای متفاوت این بنای زیبا را مشاهده خواهید کرد.

botique-interior-and-exterior-decoration (1)

botique-interior-and-exterior-decoration (2)

botique-interior-and-exterior-decoration (3)

موضوعات مرتبط:

دکوراسیون داخلی هتل و رستوران شیک و جالب / طراحی داخلی

نمای خارجی ساختمان اداره مرکزی شرکت گوگل در کالیفرنیا

دکوراسیون محیط اداری جدید و شیک – طراحی داخلی دفتر کار

botique-interior-and-exterior-decoration (4)

botique-interior-and-exterior-decoration (5)

botique-interior-and-exterior-decoration (6)

botique-interior-and-exterior-decoration (7)

botique-interior-and-exterior-decoration (8)

botique-interior-and-exterior-decoration (9)

botique-interior-and-exterior-decoration (10)

موضوعات پر بازدید:

دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک با چیدمان کلاسیک و مدرن

تزیین راه پله خانه دوبلکس با رنگ و نصب موکت و لوازم دکوری

مدل صندلی اپن آشپزخانه شیک و زیبا در دکوراسیون آشپزخانه

botique-interior-and-exterior-decoration (11)

دکوراسیون فروشگاه پوشاک

botique-interior-and-exterior-decoration (12)

تصاویر بیشتر:

بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

بررسی دکوراسیون فروشگاه پوشاک و لباس منحصر بفرد

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه