تزئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در سبک های مدرن و امروزی

  • 14 آذر 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

در چیدمان و ترئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه باید به مسائل و موضوعاتی که بیشتر علاقه دارید توجه کنید. در تزئین دکوراسیون فقط نباید به رنگ های تازه، پرده های و روتختی های شیک و وسایل دکوراتیو دیواری (مانند تابلو و عکس) توجه کرد بلکه باید به عناصری مانند مبلمان و قفسه های نگهداری نیز توجه ویژه ای شود. دکوراسیون هر اتاق نوجوانی باید منعکس کننده شخصیت خود نوجوان باشد. در نتیجه بهتر است از رنگ های در قسمت دیوارهای اتاق استفاده کنید که بیشتر با خلقیات نوجوانان سازگار است. برای مثال می توانید یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ قرمز یا لیمویی پر رنگ، یا آبی تیره و سبز درآورید و در باقی دیوارهای اتاق از همان رنگ ها منتهی با سایه های روشن تر و شدت کمتر استفاده کنید. برای ایجاد ترکیب بهتر در دکوراسیون اتاق خواب می توانید مبلمان اتاق را به رنگ های چوب روشن یا سفید انتخاب کنید تا میزان روشنایی اتاق را بالاتر ببرد.

البته استفاده از برخی رنگ ها چه در دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه و چه در دکوراسیون اتاق نوجوان دخترانه به راحتی امکانپذیر است مانند رنگ قرمز. امروزه رنگ قرمز بیشتر از آنکه در بین پسرها رواج داشته باشد برای دخترها مهم و جذاب شده و می توان استفاده از آنرا نه تنها در اتاق آنها بلکه در تمامی وسایل شخصی، پوشش و آرایش آنها مشاهده کرد. در داخل اتاق پسرانه می بایستی حتماً سلایق او را در نظر بگیرید و از او در این زمینه مشورت بخواهید زیرا او قرار است در این اتاق ساعتهای طولانی از روز و شب را سپری نماید. می توانید از وسایل و ابزار ورزشی مورد علاقه او استفاده کرده و به عنوان مثال راکت تنیس زیبایش را بر روی دیوار بکوبید و یا حتی لباس ورزشی او را که بسیار برای نوجوان پسر ایجاد انگیزه می کند بر روی دیوار میخکوب کنید تا علاوه بر جذابیت بیشتر در دکوراسیون اتاق همیشه باعث ایجاد انگیزه در او برای انجام فعالیتهای ورزشی گردد.

همچنین زمانی که می خواهید درباره تم اتاق یک پسر نوجوان تصمیم گیری کنید، حتما باید جایگاه ویژه ای برای نقاشی های هنری با موضوعات مختلف بروی دیوار در نظر بگیرد. برای مثال می توانید از تم ورزش های گروهی مانند فوتبال، بسکتبال و … یا اسنوبرد، موج سواری و شنا برای نقاشی روی دیوارهای استفاده کنید. البته برای پایین آوردن هزینه ها می توانید بجای نقاشی های گران قیمت از استیکرهای دیواری یا تابلوچسب ها استفاده کنید که گزینه بسیار ایده آل و شیکی نیز به شمار می روند.

به نظر می رسد برای دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در برخی چیزها نباید بیش از اندازه حساسیت به خرج داد و فقط اینکه آن وسیله در اتاق برای انجام وظیفه ذاتی اش وجود داشته باشد کافی ست، یکی از این وسایل پرده اتاق است. بهتر است بیمورد بر روی این موضوع مانور نکنید زیرا پسرها مانند دخترها بر روی این موضوع حساس نیستند اما این مسئله به معنای عدم هماهنگی در رنگ و طرح پرده ها با دکوراسیون اتاق نیست. همچنین می بایستی استفاده از انواع کفپوش و فرش و موکت را هم جدی گرفت و مدنظر قرار داد. مدل های بسیار فراوانی از فرش های کوچک و بزرگ با طرح هایی زیبا و بعضاً عجیب در بازار موجودند که می توانید از آنها برای دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه خود استفاده نمایید.

اگر نوجوان علاقه چندانی به چنین موضوعات ندارد بجای آنها می توانید با ایجاد قفسه ها و شلف های دیواری اجازه خودنمایی به افتخاراتی که او کسب کرده یا وسایل دکوراتیو مورد علاقه اش بدهید. البته در کنار قفسه ای برای وسایل دکوراتیو باید فضایی هم برای نگهداری دیگر لوازم ضروری آنها در نظر بگیرید. در چنین شرایطی انتخاب مدل شلف ها و قفسه های متحرک و مدولار بسیار کارآمد خواهد بود. در شکل های زیر مدل های مختلفی از دکوراسیون اتاق خواب های پسرانه را مشاهده خواهید کرد.

Bedroom-Design-for-Teenage-Boys (3)

Bedroom-Design-for-Teenage-Boys (4)

Bedroom-Design-for-Teenage-Boys (5)

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

Bedroom-Design-for-Teenage-Boys (6)

Bedroom-Design-for-Teenage-Boys (7)

Bedroom-Design-for-Teenage-Boys (8)

Bedroom-Design-for-Teenage-Boys (9)

Bedroom-Design-for-Teenage-Boys (10)

تصاویر بیشتر:

تزئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در سبک های مدرن و امروزی

تزئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در سبک های مدرن و امروزی

تزئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در سبک های مدرن و امروزی

تزئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در سبک های مدرن و امروزی

تزئین دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه در سبک های مدرن و امروزی

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه