تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ هایی بسیار شاد و جذاب

  • 3 بهمن 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

1399/1/31

طراحی و تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک کار ساده ای نیست و اغلب از روش هایی مرسوم برای تزیین استفاده می کنند که همان بهره گیری از دکوراسیونی مدرن با رنگ های روشنی مانند سفید است. نهایتا برای جذابیت بیشتر در کنار کابینت های سفید کابینت های رنگ چوب طبیعی نیز در یک ردیف از آشپزخانه قرار می گیرند اما در این پست به سراغ آشپزخانه هایی خواهیم رفت که از رنگ های جذابی مانند سبز و صورتی در طراحی فضای کوچک استفاده می کنند.

اولین چیزی که برای تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک در کنار استفاده از رنگهای شاد و جذاب بسیار مورد توجه قرار می گیرد «ورود نور طبیعی به فضای آشپزخانه» است. تمامی طراحان و معماران برای اینکه فضای درونی منازل را بزرگتر از آنچیزی که هست نشان دهند از تعداد فراوان پنجره در ابعاد متنوع استفاده می کند. در افزایش زیبایی و دکوراسیون کردن آشپزخانه هایی که کوچکتر از حالت معمول هستند علاوه بر اینکه باید و می توان از رنگ هایی مانند صورتی، سبز و… استفاده کرد بایستی در کنار آنها راهی هم برای هدایت نور طبیعی و کافی به این فضا پیدا کرد تا زیبایی ها چندین برابر شود. چنانچه شرایط برای داشتن پنجره محیا نبود باید این کمبود را توسط منابع نوری مصنوعی مانند لامپ ها، چراغ آویزها و… محیی نمود تا زیبایی دکوراسیون آشپزخانه افزایش یابد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که استفاده از رنگ های پاستلی و شادی مانند صورتی، آبی یخی یا سبز در آشپزخانه در گذشته خیلی بیشتر رواج داشته تا طرح های امروزی. طرح های امروزی، خصوصا وقتی آشپزخانه کوچک باشد عمدتا از رنگ های خنثی استفاده می کنند و خبری از رنگ های شاد به میزانی که در شکل های زیر مشاهده می کنید نیست. چند وقتی است که چنین طرح هایی فراموش شده اند و طراحان و خانه دارهای امروزی خیلی کمتر این روش تزیین را برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک خود انتخاب می کنند. اما دلیل نمی شود بخاطر محبوبیت کم، این طرح ها را فراموش کنیم، شکل های زیر بخوبی نشان می دهند که چرا هنوز هم افراد علاقمند به چنین طرح هایی وجود دارد.

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (3)

حضور رنگ هایی مانند سبز نعنایی، آبی و سبز در آشپزخانه، از جمله رنگ هایی هستند که خیلی ها همان اول قیدش را می زنند، غافل از اینکه می تواند نتیجه ای خارق العاده در پی داشته باشد. رنگ سبز نعنایی روز به روز محبوبیتش در حال افزایش است و وقتی در آشپزخانه بکار رود، حالتی داینامیک و پرانرژی و در عین حال لطیف و دوست داشتنی در فضا ایجاد می کند. چنین آشپزخانه ای محدود به زمان خاصی نیست و همیشه زیبا و شیک دیده خواهد شد. اگر خواستار ظاهری قدیمی و کلاسیک در دکوراسیون هستید، بهتر درست مانند آشپزخانه زیر، لوازم خود مانند گاز را به شکل مدل های قدیمی انتخاب کنید.

استفاده از اینگونه لوازم منزل و آشپزخانه که دارای رنگ هایی بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند همانگونه که در تصاویر مشاهده می کنید می تواند دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما را در حد چشمگیری ارتقا داده و شما را به دنیای گذشته و خاطرات زیبای آن دوران وصل کند. همچنین استفاده از این رنگ ها در کنار کلاسیک بودن، مدرنیته را نیز با توجه به طرح و مدل کابینت ها و سایر لوازم، همراه خواهد داشت؛ در واقع ترکیب این دو حالت، توانسته تاثیر بسیار شگرفی بر دکوراسیون زیبای آشپزخانه کوچک داشته باشد.

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (1)

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (2)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (26)

سایه تاریک تر و لطیف تر رنگ سبز نعنایی، برای ایجاد فضایی دلباز و کلاسیک بسیار مناسب است.  اگر شما هم خواستار اتمسفری سر زنده و شاد در دکوراسیون آشپزخانه کوچک و گرفته هستید، شک نکنید این رنگ فواید زیادی برای شما خواهد داشت. بخاطر پاستلی بودن، رنگ سبز نعنایی خیلی زننده و روشن دیده نمی شود و با انعطاف پذیری بالایش، با سایر عناصر موجود در دکوراسیون، مثل کابینت ها یا کفپوش تیره چوبی خیلی عالی ترکیب می شود.

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (27)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (28)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (29)

آبی پاستلی یکی دیگر از رنگ هایی هست که در دکوراسیون آشپزخانه کوچک جذابیت زیادی خواهد داشت. وقتی دیوارها یکدست سفید باشند، کابینت های آبی رنگ به خوبی در زمینه سفید می درخشند. البته خود آبی زمینه ای عالی برای دیده شدن لوازم سفید رنگ ایجاد می کند، مثلا در شکل دوم پایین، میز ناهارخوری کوچک و سفید رنگ بخوبی خود را نشان می دهد. البته حتما لازم نیست فقط کابینت ها به این رنگ انتخاب شوند. همانطور که در شکل های پایین مشخص است، دیوار بین کابینت ها، یا لوازم بزرگ آشپزخانه مانند گاز و یخچال به رنگ آبی انتخاب می شوند و کابینت ها، سقف و دیوار یکدست سفید می خورند.

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (4)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (5)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (6)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (7)

سبز نسبتا تیره شاید کلاسیک ترین رنگ ها برای دکوراسیون داخلی باشد. آشپزخانه فضایی است که هر عضوی از خانواده در آن رفت و آمد خواهد کرد و خیلی ها هم ترجیح می دهند غذا را به صورت دسته جمعی در آشپزخانه میل کنند. در چنین شرایطی وجود یک آشپزخانه شاد و البته گرم می تواند اعضای خانواده را صمیمی و شاد نگه دارد. درست مانند سایر رنگ ها، سبز پاستلی می تواند خیلی عالی با انواع لوازم موجود در آشپزخانه هماهنگ شود. جالب اینکه این رنگ در آشپزخانه های مدرن نیز خیلی عالی جواب می دهد که در شکل های زیر بوضوح مشخص است.
چنین رنگ هایی در واقع همان نقاط کانونی هر آشپزخانه ای خواهند بود. تاثیر و قدرت زیباسازی دکوراسیون آشپزخانه کوچک توسط این رنگها در حدی ست که می توان حتی با قرار دادن فقط یک اجاق گاز به این رنگ، همان تاثیر تغییرات اساسی در دکوراسیون آشپزخانه را ایجاد نمود؛ در واقع به کار بردن رنگ هایی مانند سبز پاستلی، فضای آشپزخانه را آنچنان جذاب و لذت بخش خواهد کرد که شاید ساعتها خیره شدن به این دکوراسیون خسته کننده نباشد!

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (8)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (9)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (10)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (11)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (12)

رنگ های بالا را می شود با خیال راحت در دکوراسیون آشپزخانه کوچک و حتی بزرگ استفاده اکرد، اما صورتی از آن رنگ هایی است که استفاده از آن خصوص در آشپزخانه، جرأت زیادی می خواهد. صورتی، رنگی شاخص و برجسته است. اما سایه های لطیف و نرم این رنگ وجود دارند که حالتی بینابینی داشته و هم لطیف هستند و هم شاخص. البته اگر از علاقمندان به رنگ صورتی هستید اما از استفاده زیاد آن حراس دارید، می توان یک یا دو وسیله بزرگ در آشپزخانه مثل گاز یا هود را به رنگ صورتی انتخاب کنید.

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (13)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (14)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (15)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (16)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (17)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (18)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (19)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (20)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (21)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (22)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (23)

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (24)

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون-آشپزخانه-کوچک (25)

تصاویر بیشتر:

تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ هایی بسیار شاد و جذاب

تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ هایی بسیار شاد و جذاب

تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ هایی بسیار شاد و جذاب

تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ هایی بسیار شاد و جذاب

تزیین دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ هایی بسیار شاد و جذاب

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه