دکوراسیون خانه های کوچک با رنگ های بسیار شاد و زنده

  • 3 بهمن 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

1399/2/1

برای افراد ماجراجو و پرانرژی، طراحی دکوراسیون خانه های کوچک و انتخاب سبک طراحی مطابق با نظر آنها، کاری سخت و چالش برانگیز است چرا که طراح باید از بین رنگ های بسیار به انتخاب بهترین ها بپردازد. در چنین مواقعی احتمالا به اینترنت مراجعه می کنید تا با دکوراسیون های شیک در این زمینه آشنا شوید و بتوانید از آنها ایده گرفته و در خانه خود استفاده کنید. در این پست با آپارتمان های بسیار کوچکی آشنا می شوید که دقیقا از همین تم، یعنی تمی ماجراجویانه در دکوراسیون داخلی خود استفاده کرده که به چشم هر بیننده ای زیبا و دلپسند می آید.

یکی از مهم ترین و شاید مهم ترین قسمت خانه، اتاق نشیمن است. این اتاق باعث آرامش روحی و روانی ما بعداز یک روز سخت کاری یا مطالعه طولانی مدت می باشد بنابراین باید برای داشتن طرحی زیبا و انرژی بخش در اتاق نشیمن تلاش کنید تا به هدف نهایی خود از یک خانه مرتب و دوست داشتنی رسیده باشید. برای رسیدن به این هدف باید درباره طرح موردنظرتان فکر کنید و تا جایی که می شود از خلاقیت و ایده های نو و بدیع استفاده کنید. شکل های زیر می توانند نقشی مثبت در باز کردن فکر و ذهن شما ایفا کنند.

خانه ای که در زیر مشاهده می کنید هدف خود را طراحی محیطی شاد و پرانرژی تعیین کرده که در اجرای آن نیز کاملا موفق بوده است. رنگ های زیادی در اتاق نشیمن دیده می شوند که به زیبایی با یکدیگر ترکیب شده و جلوه ای هنری و کامل مانند یک بوم نقاشی ایجاد کرده اند. رنگ های قرمز، سفید، آبی یخی، زرد، سیاه، نارنجی، خاکستری و سبز همگی در یک فضای بسیار کوچک دور هم جمع شده اند بدون اینکه ذره ای محیط را شلوغ و زننده نشان دهند. البته هر چه سقف خانه بلندتر باشد این طرح بهتر جواب می دهد.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (3)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (7)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (11)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (9)

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

به اتاق خواب این خانه که می رسیم شدت استفاده از رنگ های شاد حتی بیشتر هم می شود، این اتاق برای پسر کوچک خانواده طراحی شده و درست مانند هال پذیرایی خانه، از ترکیب رنگ های متفاوت کنار یکدیگر به زیباترین شکل استفاده کرده است. این رنگ ها به هر وسیله ای که درون چیدمان اتاق قرار می گیرد ظاهری هنری می دهد. فرش راه راه سیاه و سفید زیر تخت، دو لامپ گرد بسیار زیبا، روتختی و بالش تخت خواب، کفپوش چوبی و در نهایت رنگ های متنوع روی دیوار، همگی با هم ارتباط برقرار می کنند که باعث می شود فضای محیط زننده و آزار دهنده بنظر نرسد.

خاصیت این سنین همین است؛ سرزندگی و شادابی و علاقه بسیار فراوان به رنگ های متنوع و شاد. شاید نتوان اینگونه دکوراسیون خانه های کوچک را برای همه اجرا کرد زیرا عده ای تمایل به استفاده فراوان از رنگ های شاد در کنار هم ندارند اما آنچیزی که قطعیت بالا برای همه دارد «سرزندگی محیط زندگی ست» که می توان این سرزندگی را با رنگ های بسیار متنوع و فراوان و یا با تعداد کمتری رنگ در محیط زندگی ایجاد نمود.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (1)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (2)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (6)

بالکون و تراس در آپارتمان ها اهمیت بسیار زیادی دارد بخصوص آنهایی که فضای کوچکی دارند اما متاسفانه توسط ما ایرانی ها نادیده گرفته شده و اغلب بعنوان مکانی برای انبار کردن وسایل یا در نهایت کارهای ساده دیگری مانند پهن کردن لباس و … مورد استفاده قرار می گیرد. اما این آپارتمان کوچک، با بالکونش همانند یک موهبت الهی رفتار کرده و دکوراسیون دنج و جالبی به آن داده است. حتی بالکون دنج خانه نیز از رنگ های شاد و مرفه استفاده می کند البته نسبت به اتاق نشیمن و اتاق خواب کمتر است. حمام و دستشویی خانه نیز یکی بوده و همان طرح شاد را اجرایی کرده است.
یکی از دلایل اصلی استفاده از رنگ های متنوع در دکوراسیون خانه های کوچک این است که از نظر روانشناسی و تاثیر رنگها بر ذهن و روان، می توان محیط های کوچک و گاهی تنگ و تاریک را به کمک اینگونه رنگها به مکانی بسیار جذاب و فرح بخش برای زندگی تبدیل نمود تا حدی که این کم بودنِ فضای زندگی را به فراموشی بسپارند؛ این از خصوصیات بارز رنگ های شاد و انرژی زاست. همچنین همانگونه که در تصاویر زیر مشاهده می کنید پنجره های بزرگ و سراسری برای هدایت نور فراوان به داخل استفاده شده اند تا همان مکان باریک را به جایی بسیار راحت و دلباز برای نشستن و وقت گذراندن تبدیل کنند. اینجا نیز می توان حتی رنگهای جذاب و شاد را در تمامی جهات و وسایل استفاده نمود؛ صندلی ها و میز، گلدان ها و هر شیئ دیگری.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (14)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (13)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (5)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (4)

با دیدن عکس های خانه دوم شاید تعجب کنید که چطوری می شود در یک فضای به این کوچکی، از چنین رنگ های متنوع و شادی استفاده کرد، این کار نشان دهنده ذوق و خلاقیت بالای طراح داخلی و البته صاحب خانه است که محدودیتی برای افکار خود تعیین نکرده اند. تم ماجراجویی این خانه از کارتونی متلعق به دهه 80 الهام گرفته که هر فردی را به وجد می آورد حتی اگر کاملا با این کارتون آشنا نباشید. رنگ های صورتی و زرد در کنار سفید فضایی بسیار پر انرژی در اتاق اصلی خانه ایجاد کرده و با نورپردازی مناسب کاملا بجا بنظر می رسد. در حمام و سرویس بهداشتی نیز از آبی آسمانی استفاده شده که آرامش بی نهایتی در خود دارد.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (8)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (10)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (12)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (15)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (17)

مورد جالب دیگر لامپ ها و چراغ های استفاده شده در اتاق های مختلف این خانه است. در همان قسمت ورودی خانه وقتی به بالا نگاه کنید متوجه یک لوستر با طراحی بسیار جالب و البته مدرن و صنعتی می شوید که کمی از یک اثر هنری ندارد. بعداز گذشتن از کنار کابینت های زرد قسمت راهروی ورودی، وارد اتاق نشیمن می شوید که آنجا هم از سیستم جالبی برای روشنایی استفاده کرده است، لامپ های حبابی که با رشته سیم های درازی به اطراف اتاق کشیده و آویزان شده اند. این لامپ ها علاوه بر نشیمن آشپزخانه را نیز روشن می کنند. بین فضای نشیمن و راهرو نیز از سیستم لامپی ساده تر استفاده شده که به اتاق خواب منتهی می شود.
حتماً برای شما هم زیاد پیش آمده که وارد مکانی شده و به محض ورود، وسیله ای جالب نظر شما را جلب کند. چراغها و سایر منابع نوری مانند لوسترها و… امروزه آنچنان متنوع شده اند که می توان هر طرح و رنگ و هر شکل و شمایلی را در آنها پیدا کرد. در دکوراسیون خانه های کوچک یکی از بهترین و ایدئال ترین وسایل کاربردی، همین منابع نوری متنوعند که می توان از بهترین و حتی عجیب ترین آنها استفاده کرد تا همین وسایل تبدیل به آن اشیاء جذاب و نقطه کانونی شوند که تمامی توجهات را به خود جلب می کنند؛ به کمک این وسایل، دکوراسیون منزل کوچک بسیار زیباتر و جذابتر خواهد شد.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (19)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (16)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (18)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (20)

دکوراسیون خانه های کوچک

دکوراسیون-خانه-های-کوچک (21)

تصاویر بیشتر:

دکوراسیون خانه های کوچک با رنگ های بسیار شاد و زنده

دکوراسیون خانه های کوچک با رنگ های بسیار شاد و زنده

دکوراسیون خانه های کوچک با رنگ های بسیار شاد و زنده

دکوراسیون خانه های کوچک با رنگ های بسیار شاد و زنده

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه