دکوراسیون داخلی استدیو آپارتمان کوچک و بسیار شیک    

  • 3 بهمن 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

1399/2/1

استدیو آپارتمان ها امروزه طرفداران بسیاری زیادی چه در داخل و چه در خارج کشور پیدا کرده اند. البته به همان میزان هم دیزاین و طراحی اینگونه آپارتمان ها بخصوص استدیو آپارتمان کوچک یکی از سخت ترین وظایف هر طراح و خانه داری است. بهترین راه حل، استفاده از روشی یکپارچه و هماهنگ در تمام مکان های خانه است اما این گزینه می تواند در بعضی مواقع جلوی خلاقیت در طراحی و چینش لوازم را بگیرد. گزینه دیگر استفاده از تم های متفاوت در قسمت های مختلف خانه است به این معنی که هر قسمت از خانه مثلا اتاق نشیمن از تمی متفاوت با دیگر قسمت های خانه مثلا آشپزخانه استفاده کند، اما در این کار هم باید با دقت عمل کنید تا پیوستگی و هماهنگی بین فضاهای خانه بهم نخورد. آپارتمان هایی که در زیر مشاهده خواهید کرد از مجموع روش ها و تکنیک ها استفاده کرده اند بطوریکه نتیجه کار، ایجاد منزلی شیک با طراحی الهام بخش شده است.

در تمامی این آپارتمان ها سعی شده علاوه بر زیبایی و جذابیت، از زیاده روی در استفاده از وسایل دکوراسیون خودداری شود زیرا با مکانی نسبتاً محدود روبرو بوده بنابراین می بایستی در استفاده از وسایل منزل، دقت فراوانی کرد. هر استدیو آپارتمان کوچک تمامی وسایل را همراه دارد اما به گونه ای متفاوت. به عنوان مثال اگر در خانه ای بزرگ، از چند دست مبل و میز و صندلی در نقاط مختلف استفاده شود در یک استدیو آپارتمان، نباید و نمی توان به این شکل عمل کرد، بلکه عموماً فقط یکدست مبل جمع و جور و یا حتی فقط یک کاناپه و مبل راحتی کفایت می کند. همچنین نمی توان از میز غذاخوری معمولی به آن شکلی که در خانه های دیگر استفاده می شود استفاده کرد. نحوه چیدمان این وسایل هم بسیار تفاوت خواهد داشت. بعنوان مثال می توان مبل راحتی را دقیقاً پشت میز غذاخوری قرار داد و یا می توان با در کنار هم قرار دادن تلویزیون، کاناپه و میز و صندلیها، محفلی گرمتر را تشکیل داد.

اما شاید واژه استدیو آپارتمان برایتان ناآشنا باشد یا اینکه کمتر در مورد آن شنیده اید و علاقه دارید کمی در مورد استدیو آپارتمان ها بیشتر بدانید. استدیو آپارتمان به طور کلی به آپارتمانی گفته می شود که در آن اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه در یک فضا ترکیب شده است و هیچ دیواری بین فضاها برای تفکیک آنها از هم وجود ندارد. در حقیقت تنها فضای جدا و تفکیک شده آن حمام و سرویس بهداشتی است. متراژ این آپارتمان ها در مقایسه با خانه های قدیمی و آپارتمان های معمولی بسیار کمتر بوده و چیزی حدود 50 متر مربع است. به همین دلیل هم این آپارتمان ها از قیمت بسیار پایین تری نسبت به سایر خانه ها برخوردار است که آنها را مناسب برای زوج های جوان یا افراد مجرد می کند. فضای کم باعث می شود تنها سبک طراحی داخلی مناسب برای این خانه ها سبک مدرن باشد که بهترین و کامل ترین نتیجه را هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کاربردی برای مصرف کننده خواهد داشت.

کم بودن فضای زندگی همیشه هم برای دکوراسیون بد نیست بلکه گاهی می تواند بسیار لذتبخش هم باشد. مثلاً در چنین فضاهایی، از وسایل و خرده ریزهای اضافی که برای بهتر شدن دکوراسیون خانه خود استفاده می کنیم خبری نیست بلکه اینجا به دلیل محدود بودن فضای زندگی، مجبور به رعایت موارد مهمی در انتخاب و خرید خود هستیم و همین موضوع می تواند حتی در بهتر شدن دکوراسیون استدیو آپارتمان بسیار کمک کرده باشد. در چنین خانه هایی می توان برای زیبایی دکوراسیون داخلی، چندین وسیله را در یکدیگر ترکیب کرد؛ میز کار و تحریر را در کتابخانه، میز تلویزیون را در شلف، تختخواب را در کمد دیواری و… . با این شیوه ها می توان هم در استفاده بهینه از فضای موجود بهتر عمل کرد و هم دکوراسیون استدیو آپارتمان کوچک و بسیار شیک خود را شیک تر از قبل کرد.

studio-apartment-design-ideas (1)

studio-apartment-design-ideas (2)

studio-apartment-design-ideas (3)

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

studio-apartment-design-ideas (13)

studio-apartment-design-ideas (4)

studio-apartment-design-ideas (5)

studio-apartment-design-ideas (11)

studio-apartment-design-ideas (7)

studio-apartment-design-ideas (8)

studio-apartment-design-ideas (9)

studio-apartment-design-ideas (10)

studio-apartment-design-ideas (12)

studio-apartment-design-ideas (6)

studio-apartment-design-ideas (14)

استدیو آپارتمان کوچک

studio-apartment-design-ideas (15)

تصاویر بیشتر:

دکوراسیون داخلی استدیو آپارتمان کوچک و بسیار شیک    

دکوراسیون داخلی استدیو آپارتمان کوچک و بسیار شیک    

دکوراسیون داخلی استدیو آپارتمان کوچک و بسیار شیک    

دکوراسیون داخلی استدیو آپارتمان کوچک و بسیار شیک    

دکوراسیون داخلی استدیو آپارتمان کوچک و بسیار شیک    

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه