راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

 • 3 مرداد 1400
 • 0 نظر
 • Roger waters

مبل شزلون نوعی مبل کلاسیک فرانسوی است. دوران استفاده از این نوع مبلمان به 2 یا 3 قرن پیش بازمی‌گردد اما با این حال، نمی‌توان منکر ظاهر تجمل گرایانه و اصل راحت آن شد. بنابراین، هنوز هم می‌توان شاهد نمونه‌های معاصر مبل شزلون در دکوراسیون خانه‌های مدرن نیز بود.

استفاده از این مبل برای همه لذت بخش است زیرا دارای ظاهری کاملاً متفاوت از سایر مبلها، بسیار راحت تر و جذابتر از سایر مدلهاست و می توان به کمک آن بر دکوراسیون خانه تاثیر بسیار مثبتی گذاشت. معمولاً استفاده از مبل شزلون در مقابل پنجره ها و یا کنار شومینه است تا با نشستن و البته دراز کشیدن بر روی آن و لم دادن بتوان هم از نور طبیعی و هوای بیرون و همچنین در صورت وجود طبیعت از دیدن چنین منظره ای لذت برد و یا اینکه با لم دادن بر روی آن و مطالعه کردن کتاب و روزنامه در کنار شومینه، لحظاتی جذاب و گرم را برای خود رقم زد؛ به هر حال و در هر صورتی استفاده از این مبل های زیبا و باکلاس بسیار لذتبخش و خاطره ساز خواهد بود.

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

مروری گذرا بر مبل شزلون

با مروری گذرا طی سالیان اخیر قطعا نمی‌توان دکوراسیون را محدود به فاکتورهای کلی طراحی و بازسازی فضا نسبت داد. بیشتر مواقع در حال مشاهده رفت و آمد برخی عناصر و گاها ماندگاری آن‌ها در محیط خانه‌ها هستیم. تنها یکی از این صدها عناصر مبل شزلون می‌باشد. مبل شزلون یکی از انواع مبلمان کلاسیک است. هیچگونه جای تعجب ندارد که پشت دسته‌های فاخر مبلمان شزلون با 2 تا 3 قرن قدمت فرهنگی غنی خفته باشد.

اصالت مبلمان شزلون به سرزمین فرانسه بازمی‌گردد اما محبوبیت آن تعلق خاصی به یک سرزمین ندارد. این مبل به محض ورود به عرصه طراحی و دکوراسیون اتاق نشیمن به خانه بسیاری از آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و آسیایی‌ها راه یافت. احتمالا به همین خاطر است که طراحی مبل شزلون دیگر چندان پایبند به آن اصل کلاسیک خود نیست. و با وجود آنکه مدل‌های متنوعی از نوع کلاسیک آن دیده می‌شود، اما، طراحان بسیاری دست به کار برده‌اند تا نمونه‌های معاصر آن را بنا به شرایط فضایی وارد دکوراسیون خانه‌های مدرن کنند.

این خاصیت و ویژگی عصر حاضر است که می تواند هر وسیله جذاب و دوست داشتنی که حتی صدها سال قدمت داشته باشد را به کمک علم قدرتمند طراحی تبدیل به عنصری بروز و کاملاً جدید برای استفاده مردمان این روزها نماید. و دقیقاً به همین دلیل است که امروزه می توان در هر فرهنگی و در هر نقطه از کره خاکی، مبل شزلون را در حال استفاده دید.

مهم نیست که مبل شزلون را با ریشه تلفظ آمریکایی یا فرانسوی تلفظ کنید، این مبل نماد شکوه، تمول و آرمیدن است. یک نقطه از اتاق نشیمن که می‌توان دمی روی آن نشست و یک فنجان چای نوشید، یا روی آن لم داد و رمان خواند، یا کمی هم چرت عصرگاهی زد.

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

صفحه جدید ما را دنبال کنید

چرا در اتاق نشیمن مبل شزلون بگذاریم؟

با این حال که مبلمان شزلون در دکوراسیون کنونی نقش موثری در کلاسیک و یا حتی مدرن سازی دارند اما مزایای چیدمان آن‌ها چیست؟

ما در ادامه قصد داریم به مزایای چیدن مبل شزلون بپردازیم. قطعا این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا چیدمان غنی‌تری در فضای اتاق نشیمن را تجربه کنید.

 • بزرگ جلوه دادن فضای کوچک

مبل شزلون به عنوان یکی از عناصر بزرگ جلوه دادن فضای کوچک مطرح گردیده است. بیشتر این مبلمان بدون پشت هستند. و وقتی در وسط اتاق نشیمن مستقر می‌شوند، وزن بصری را افزایش نمی‌دهد.

در حالی که مبلمان و صندلی‌ها القاکننده وزن سنگین هستند، مبلمان شزلون با ظاهری فاخر یادآور می‌شود: من مانند یک بالرین سبک اندام و انعطاف پذیر هستم!

به تصویر زیر نگاه کنید! مبل شزلون قرار گرفته در این اتاق نشیمن توانسته تناسب در دکوراسیون و زیبایی بصری را در حد چشمگیری افزایش دهد. همچنین در چنین شرایطی آنچه که سبب افزایش زیبایی این مبل خاص شده، قرار گرفتن در کنار پنجره ای بزرگ و ورود نور طبیعی به درون است که می تواند هم سبب افزیش دید و زیبایی این مبل جذاب شده و هم استفاده از آنرا به شدت جذابتر از شرایط معمول نماید؛ این مبل ها همان ابزار دوری از استرس و رسیدن به تعادل روحی هستند.

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

 

قیمت خرید 60 مدل کوسن مبل [کوسن مدرن و سنتی- بالش مبل]

 • مبل تطبیق پذیر با فضا

برخی مواقع مبلمان سنتی با فضایتان سازگار نیستند. اگر دیوارتان کوتاه است و در وهله نخست متوجه تکیه‌گاه بلند مبلمان می‌شوید، مبل شزلون برای اتاق نشیمن شما ساخته شده است!

مبلمان شزلون با تکیه‌گاه کوتاه فضایتان را تئاترگونه در معرض نمایش قرار خواهد داد.

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

 • بدون محدودیت در تعداد

خلاف تصور عموم، مبل شزلون می‌تواند به صورت دوتایی نیز چیده شود. استقرار دو مبل شزلون در وسط یک اتاق نشیمن درهم و برهم می‌تواند دیسیپلین فضا را افزایش دهد.

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

 • کاربردی‌تر از یک کتابخانه

مبل شزلون ترکیبی از ساختار و راحتی است. بنابراین، همانطور که می‌توانید روی آن بنشینید، قادر به لم دادن نیز خواهید بود. چه کتابخوانی دوست ندارد حین مطالعه رمان مورد علاقه خود از دو گزینه نشستن و لم دادن محروم باشد؟!

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

قیمت 34 مدل میز عسلی مدرن در بازار امروز + عکس و لینک خرید آنلاین

 • عنصر مقابل نقطه کانونی اتاق نشیمن

از آنجا که ارتفاع مبلمان شزلون نسبت به سطح زمین بسیار کم است، خطوط بینایی را مختل نمی‌کنند. بنابراین می‌توان گفت، مبل شزلون قادر به تخریب منظر فضای اتاق نشیمن نیست.

شما قادر خواهید بود از مبل شزلون به عنوان عنصر مقابل نقطه کانونی اتاق نشیمن بهره ببرید و آن را جلوی شومینه، پنجره و طاق راهرو قرار بدهید.

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

 • عنصری به مثابه تندیس تماشایی

بیشتر فضاهای خانه‌های ایرانی با خطوط راست و مستقیم ساخته شده‌اند. به همین دلیل است که ما غالبا درگیر اتاق‌های مربع یا مستطیل شکل هستیم. هیچگونه جای شگفتزدگی ندارد که پس از مدتی، چشمانمان خواستار تغییر و تحول بصری باشد و عنصری منحنی یا انعطاف پذیر بخواهد.

مبل شزلون یکی از انتخاب‌های ایده آل برای شکستن قوانین زاویه بندی است. این منحنی زیبا به مثابه یک تندیس تماشایی در گوشه‌ای می‌نشیند و شما را به لحظه‌ای آرامیدن دعوت می‌کند.

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

 • یک مبل شیک و دیگر هیچ

مبل شزلون از عصر ویکتوریایی تاکنون به حیات خود در طراحی و دکوراسیون اتاق نشیمن ادامه داده است. از آن زمان‌ها که نازپروردگان متمول روی مبلمان شزلون لم می‌دادند و غافل از وقایع دور و برشان به تماشای گذر دنیا می‌نشستند، مدت زیادی گذشته اما مردم همچنان شیفته ظاهر لوکس و اصل راحت آن هستند.

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

خرید 44 مدل آینه دکوراتیو فانتزی [ مدلهای پر فروش سال ] ارسال سریع

اگر بخواهیم انواع مبلمان را از نظر بگذرانیم، قطعا باز هم به ظاهر مجلل و حقیقت راحت مبلمان شزلون خواهیم رسید.

تصاویر بیشتر:

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

راهنمای چیدمان مبل شزلون در اتاق نشیمن

 • تلگرام
 • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه