مدل های تخت پارک نوزاد جدید و ایمن مناسب محیط های بیرون

  • 28 دی 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

1399/1/24

گهواره و تخت پارک در زمان طفولیت کودک بهترین گزینه برای نگهداری و خواباندن نوزاد است. بخصوص در زمان بیرون رفتن ایمن ترین مکان برای نگهداری، در گهوارهای مخصوص و تخت پارک نوزاد است. البته استاندارد مشخصی برای تخت پارک تعیین نشده است به همین دلیل باید در خرید تخت پارک مورد نظر خود تمامی جوانب از قبیل کیفیت، استحکام و راحتی را مد نظر قرار بدهید و آنها را در صدر الویت های خرید خود قرار بدهید. به دلیل اینکه در ماه های ابتدایی نوزاد اکثرا در خواب به سر می برد داشتن مکانی مناسب و امن برای خواب نوزاد بسیار اهمیت پیدا می کند.

همچنین طول و عرض و ابعاد تخت پارک نوزاد بایستی مناسب و در حد و اندازه ای باشد که بتوان به راحتی آن را جابجا کرد و مشکلی از این جهت نداشته باشد. در کنار طول و عرض می بایستی به کیفیت و ماندگاری این وسیله کاربردی نیز توجه بسیاری کرد. در موارد متعددی دیده شده که والدین بخصوص مادرها تمایل بسیار زیادی به گذراندن اوقات فراغت خود بصورت روزانه و مستمر همراه با نوزاد در بیرون از خانه دارند. در چنین شرایطی بهترین کار، انتخاب و خرید تختهای پارک نوزاد باکیفیت و مقاوم است تا بتوان حداقل برای مدت زمانی مناسب از آنها استفاده کرد.

در خرید تخت پارک مناسب مورد اولی که باید توجه داشت ایمنی و راحتی است چرا که کودک در ماه های اول خود بیشتر مدت روز را به استراحت داخل گهواره ها و تخت پارک می پردازد. همانطور که گفتیم استاندارد مشخصی برای این مدل تخت ها وجود ندارد اما معمولا اندازه هایی در حدود 110 در 75 سانتی متر و 90 در 70 سانتی متر مطلوب تر هستند. (رنگ آمیزی اتاق نوزاد با تم آبی و چیدمانی شیک و هماهنگ)

مورد دیگر تشک مورد استفاده در تخت پارک نوزاد است تعدادی از شرکت های معتبر تخت را با تشک استاندارد خود ارائه می دهند که بهترین گزینه برای خرید هستند. اما اگر فصد خرید تخت پارک دیگری را دارید که از تشک استاندارد استفاده نمی کند می توانید خودتان به تهیه و حتی دوختن تشک راحت و استاندراد بپردازید. در بسیاری از مواقع تشک های غیر استاندارد به دلیل ارتفاع زیادی که دارند باعث افتادن نوازد از تخت می شوند که می تواند حادثه آفرین باشد. در هنگام دوختن تشک تخت پارک توجه داشته باشید که ارتفاع تشک از 20 سانتی متر تجاوز نکند تا مشکلی برای فرزند عزیزتان در آینده رخ ندهد.

در کنار مهم بودن تشک تخت پارک نوزاد می بایستی به نورگیر و سایه بان این تخت ها هم توجه دقیقی داشته باشید. اکثر این تختها دارای فرم زیبا و استانداری برای خواباندن نوزاد و همچنین قسمتهای مشخصی برای حفاظت از تابیدن نور طبیعی و غیرطبیعی هستند تا نور مستقیم و بیش از اندازه سبب اذیت نوزاد نگردد. در کنار این مورد مهم، حساسیت زا نبودن مواد اولیه مورد استفاده در این تختها بسیار مهم است که در حالت معمول، تولیدکنندگان به این مورد طبق استانداردهای موجود توجه می کنند اما پرسیدن این مسئله از فروشنده هم ضرری نخواهد داشت.

بهتر است علاوه بر مسائل بسیار مهم ذکر شده تا اینجا، به این نکته بسیار مهم نیز توجه کنید که همراه بردن نوزاد برای گردش و هوا خوردن علاوه بر تخت پارک نوزاد به وسایل جانبی و بهداشتی دیگری مانند پوشک، شیشه شیر و… نیاز خواهد داشت. در چنین شرایطی بهتر است مدلی از تختها انتخاب شود که مخزنی برای قرار دادن اینگونه وسایل در قسمتی از آن وجود داشته باشد تا بتوان در صورت لزوم به سرعت از آنها استفاده کرد. همچنین موجود بودن مواردی مانند جالیوانی نوزاد، جای شیشه شیر و… می تواند در زمان تغذیه نوزاد بیرون از خانه بسیار کمک کننده و آرامش بخش باشد.

در زیر با تعدادی از بهترین نمونه های تخت پارک کودک آشنا خواهید شد.

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

baby-park-beds (1)

travel-bed-design-ideas (1)

travel-bed-design-ideas (2)

travel-bed-design-ideas (3)

معرفی ۱۷ دکوراسیون اتاق کودک با طراحی اصولی و بسیار شیک

baby-park-beds (2)

baby-park-beds (3)

baby-park-beds (4)

baby-park-beds (5)

baby-park-beds (6)

baby-park-beds (7)

baby-park-beds (8)

baby-park-beds (9)

baby-park-beds (10)

راهنمای طراحی اتاق کودک شیک و فانتزی برای دختر و پسر

baby-park-beds (11)

تخت پارک نوزاد

baby-park-beds (12)

تصاویر بیشتر:

مدل های  تخت پارک نوزاد جدید و ایمن مناسب محیط های بیرون

مدل های  تخت پارک نوزاد جدید و ایمن مناسب محیط های بیرون

مدل های  تخت پارک نوزاد جدید و ایمن مناسب محیط های بیرون

مدل های  تخت پارک نوزاد جدید و ایمن مناسب محیط های بیرون

مدل های  تخت پارک نوزاد جدید و ایمن مناسب محیط های بیرون

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه