مدل های جدید قالیچه و فرش اتاق کودک در طرح های فانتزی

  • 1 بهمن 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

1399/1/25

کودکان در اتاق خود فعالیت بسیار زیادی دارند به همین دلیل شما باید برای کفپوش و فرش اتاق کودک خود طرحی را انتخاب کنید که در گذر زمان با استفاده و کارکشی زیاد همچنان زیبایی خود را حفظ کند. در اتاق کودک به هیچ عنوان فرش را بصورت دیوار به دیوار پهن نکنید بطوریکه کل سطح کف اتاق زیر فرش پنهان شود چرا که در اینصورت اتاق کودک به محل بسیار مناسبی برای تجمع گرد و خاک، کثیفی و حتی کرم های ریز تبدیل می شود، همه این موارد در کنار هم باعث تشدید آلرژی در کودک خواهند شد. استفاده از موکت بجای پهن کردن سرتاسری فرش بنظر کار مناسب تری است هر چند که در هر دو صورت اتاق کودک باید مرتبا نظافت شود؛ امروزه موکت هایی با طرح های متنوع مانند کفپوش های چوبی تولید می شوند که خود بتنهایی زیبایی خاصی را برای اتاق کودک به ارمغان می آورند. البته استفاده از قالی های متنوع و رنگارنگ از تمامی گزینه ها بهتر است زیرا علاوه بر زیبایی دکوراسیون اتاق، سطح نرمی برای بازی کودکان نیز بوجود می آورند.

همین نرم بودن فرش می تواند به عنوان یک ضربه گیر و نکته ای بسیار مهم در امنیت بیشتر فرزند شما عمل کند. از آنجایی که کودکان در این سنین بسیار پر انرژی و پر جنب و جوشند استفاده از فرش اتاق کودک می تواند علاوه بر زیبایی اتاق و افزایش جذابیت دکوراسیون به راحت شدن خیال شما در زمان هایی که سرگرم انجام امورات متنوع خود هستید کمک بسیاری کند.

همانطور که می دانید فرش و قالی اتاق کودک در طرح و رنگ های گوناگونی در بازار وجود دارند اما از همه چیز مهم تر دوام و ایمنی فرش است. دوام فرش به نوع الیاف، گره و چگالی مواد سازنده در آن بستگی دارد. همچنین باید هنگام خرید فرش مورد نظرتان، از فروشنده در مورد نداشتن مواد شیمیایی در فرش اطمینان حاصل کنید چرا که بسیاری از الیاف های فرش از ترکیباتی شیمیایی و مضر ساخته می شوند.

بسیاری از این ترکیبات شیمیایی ممکن است سبب ایجاد حساسیت در کودکان شده و بعضاً مشکلاتی را برای آنها ایجاد نمایند. امروزه برندهای معتبری در داخل و خارج  در حال کار و ارائه الیاف و رنگهایی کاملاً ایمن برای تولید فرش اتاق کودک هستند که می توانید در زمان خرید با توجه به این نکات، محصولات این تولیدکنندگان را خریداری کنید.

فرش علاوه بر اینکه اتاق کودک را گرم نگه می دارد بعنوان جاذب صدا هم عمل می کند که در اتاق کودک امری مهم است. استفاده از مدل  قالی و فرش روشن، فضای زیبایی در دکوراسیون اتاق بوجود می آورد و به شما برای داشتن فضایی سرگرم کننده و شاد کمک زیادی می کنند.

با توجه به جنسیت کودک خود می توانید فرشهایی زیبا همراه با طرح هایی جذاب را برای اتاق او انتخاب کنید. می توان برای دخترها چنانچه دیوارها به رنگ صورتی رنگ آمیزی شده از فرش اتاق کودک و قالیچه اتاق کودک به همین رنگ استفاده کرد تا هارمونی بیشتری در بین اجزاء وجود داشته باشد. همچنین می توان از برخی طرحهای زیبا و آموزشی مانند فرش هایی که طرح حروف مختلف بر روی آنها وجود دارند و یا نشان دهنده اعداد مختلف هستند نیز استفاده کرد تا کودک از همان سال های نخست نسبت به اصول ابتدایی آموزش دیده باشد.

همچنین در کنار این مدل ها می توان از فرش و قالیچه اتاق کودک در ابعاد متنوع و در طرح هایی مانند گل و بوته و چمن هایی زیبا استفاده کرد تا کودک دلبند شما از روزهای نخست زندگی، عشق به طبیعت و گیاهان را بیاموزد. وقت گذراندن برای کودک در چنین اتاقی بسیار لذتبخش خواهد بود.

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

در شکل های زیر تعدادی از زیباترین نمونه های قالیچه و فرش اتاق کودک را مشاهده خواهید کرد.

 kids-room-carpets-and-rugs (1)

kids-room-carpets-and-rugs (2)

kids-room-carpets-and-rugs (3)

kids-room-carpet-and-rug-design-ideas (1)

kids-room-carpet-and-rug-design-ideas (3)

kids-room-carpet-and-rug-design-ideas (4)

kids-room-carpets-and-rugs (4)

kids-room-carpets-and-rugs (5)

kids-room-carpets-and-rugs (6)

kids-room-carpets-and-rugs (7)

kids-room-carpets-and-rugs (8)

kids-room-carpets-and-rugs (9)

kids-room-carpets-and-rugs (10)

kids-room-carpets-and-rugs (11)

kids-room-carpets-and-rugs (12)

kids-room-carpets-and-rugs (13)

فرش اتاق کودک

kids-room-carpets-and-rugs (14)

تصاویر بیشتر:

مدل های جدید قالیچه و فرش اتاق کودک در طرح های فانتزی

مدل های جدید قالیچه و فرش اتاق کودک در طرح های فانتزی

مدل های جدید قالیچه و فرش اتاق کودک در طرح های فانتزی

مدل های جدید قالیچه و فرش اتاق کودک در طرح های فانتزی

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه