مدل پنجره جدید و عجیب مناسب نمای ساختمان های مدرن و امروزی

  • 14 آذر 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

1399/1/17

پنجره های مستطیلی و مربعی مرسوم ترین شکلی است که برای ساختمان شهری و روستایی مورد استفاده قرار می گیرد. شاید تک و توک ساختمانی پیدا شود که از مدل پنجره جدید و کمتر استفاده شده ای در نمای خود استفاده کند مثلا می توان مساجد را مثال زد که پنجره هایی حلالی دارند اما حتی پنجره های مساجد نیز طرحی تکراری به خود گرفته اند. امروزه برخی از طراحان و معماران بدنبال سنت شکنی بوده و می خواهند روحی تازه به دیزاین و شکل پنجره ها بدمند طوریکه هم نمای خارجی و هم نمای داخلی آنها شگفت انگیز و چشم گیر جلوه کند. در این مطلب می خواهم به معرفی تعدادی از پنجره ها بهمراه عکس بپردازنم که نمایی جدید دنیای اطراف را از طریق فریمی جدید به داخل خانه می آورند، پنجره هایی که بنظر افراد بسیاری غیر عادی، عجیب و در عین حال خلاقانه هستند. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

شاید در اولین برخورد با چنین پنجره هایی تصور کنیم که این مدل های زیبا را فقط باید در ویلاها و منازل ویلایی استفاده نمود زیرا سبک و طرح آنها بیشتر برای چنین مکان هایی مناسب است اما در واقع این طرز فکری نادرست است. سالهاست طراحان و معماران در تلاش برای ورود اینگونه پنجره های جالب و زیبا به تمامی منازل هستند که البته در سالیان گذشته توانسته اند آنها را به خانه های ویلایی و آپارتمانی وارد کنند. حتماً شما هم به واحدهای مشخصی از آپارتمان ها برخورد کرده اید که در گوشه ای از آن می توان پنجره ای گرد و زیبا را مشاهده کرد و یا پنجره ای به شکل ذوزنقه! اینها تماماً نتایج زحمات طراحان و معماران برای وارد کردن دهها مدل پنجره جدید به دنیای ماست.

مدل-پنجره-جدید (5)

پنجره زیر را می توان نوعی چند ضلعی نامنظم دانست. این پنجره که می تواند به صورت تکیه گاه برای نشستن و دراز کشیدن طراحی شود، در کناره ها زوایایی نابرابر دارد و اندازه هر ضلع با ضلع روبرویش متفاوت است. در کنار اضلاع متفاوت، انحنی و زوایای گوشه ها نیز طوری طراحی شده که برای نشستن و لم دادن لب پنجره مناسب باشند. کافی است تعدادی بالش و کوسن و زیرانداز پهن کنید تا به یک مکان عالی برای استراحت یا کتاب خواندن تبدیل شود. این پنجره ها بیشتر برای خانه هایی بهه سبک کلاسیک و سنتی مناسب هستند.

این مدل پنجره جدید خاطراتی مانند فیلم های تخیلی و همچنین حضور شخصیت های سینمایی در سفینه ها و کشتی ها را یادآوری می نماید، هدف از ایجاد چنین پنجره هایی نیز البته همین موضوع است؛ ایجاد پیوند با  دنیای خیال و بهتر شدن محیط زندگی. در تصویر زیر می توان زیبا بودن فضا، استادانه طراحی شدن و ارزش قائل شدن برای محیط زندگی را مشاهده نمود. همچنین موضوع مکملی که در اینگونه موارد بسیار به چشم می خورد رنگ آمیزی بسیار درجه یک دیوارها در کنار فریم پنجره و البته فضای طبیعی خارج از خانه می باشد که بر زیبایی استفاده از این پنجره زیبا و عجیب افزوده است.

مدل-پنجره-جدید (22)

یک طرح بسیار جالب دیگر پنجره های جفتی گرد هستند که به نام پورتال های جفتی نیز شناخته می شوند. ترکیب ساده دو دایره کوچک و بزرگ با فاصله ای مشخص از یکدیگر بروی یک دیوار ظاهری بسیار زیبا و فراموش نشدنی در دکوراسیون اتاق بوجود می آورد. از انجایی که سایز این پنجره ها اندکی کوچک است برای اتاق خواب مفیدتر هستند. هر دو پنجره در این طرح، هم از نمای داخلی و هم از نمای خارج، توکار بوده و داخل دیوار قرار کرفته اند طوریکه بیننده را به این فکر وامیدارد که این پنجره ها از داخل دیوار کنده کاری شده اند.

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

مدل-پنجره-جدید (10)

مدل-پنجره-جدید (11)

مدل ترکیبی پنجره ها از شکل های گوناگون یک ایده جالب برای مدل پنجره جدید است. شکل زیر فقط یک نمونه از احتمالات گوناگون را نشان می دهد. در این شکل، یک پنجره دایروی توکار درست بالای گروهی پنجره مستطیلی و افقی قرار گرفته است. پنجره گرد تعادل جالبی با سقف محدب خانه ایجاد کرده در حالی که پنجره های افقی و مسقیم نیز در زوایه ممتد با ادامه سقف و دیوارهای کنار قرار گرفته اند. چنین طرحی را می توان برای خانه های روستایی شیروانی دار در شمال یا حتی خانه های ویلایی به زیبایی پیاده کرد.
شاید به جرات بتوان گفت یکی از بهترین مزایای زندگی در عصر حاضر، عادت کردن چشم تمامی ما به دیدن طرح هایی عجیب و غریب است. استفاده از پنجره ای گرد در کنار یا در دل پنجره ای به شکل دیگر، جرات و جسارتی خاص می خواهد که امروزه به راحتی استفاده شده و در این تصاویر به خوبی نمایان است؛ هم سبب زیبایی نما و هم دکوراسیون داخلی شده است. اینگونه پنجره ها را می توان در مدل های مختلفی از خانه ها و حتی مراکز اقامتی-تفرحی استفاده نمود.

مدل-پنجره-جدید (12)

مدل-پنجره-جدید (7)

انتنخاب پنجره کار ساده ای نیست، حال این پنجره برای هر کجا که می خواهد باشد، از کارخانه و سوله گرفته تا خانه های روستایی و ویلایی پنجره قسمت مهمی از نمای داخلی و خارجی ساختمان بشمار می رود. اما در کنار مسئله زیبایی توصیه می کنم حتما جنبه عایق حرارتی و صوتی را مد نظر قرار بدهید. در انتخاب مدل پنجره جدید دیده شده که افراد بدون توجه به این موارد مدلی را برای ساختمان خود برمی گزینند اما پس از نصب و اتمام کار متوجه کارایی بسیار پایین پنجره در عبور دادن سر و صدای بیرون و همچنین انتقال حرارت می شوند.

مدل-پنجره-جدید (2)

مدل-پنجره-جدید (3)

مدل-پنجره-جدید (4)

مدل-پنجره-جدید (1)

مدل-پنجره-جدید (6)

در کنار مسئله عایق صدا و حرارت، فاکتورهای دیگری هم هستند که بروی کیفیت پنجره تاثیر بسزایی می گذارند و آن هم جنس ماده سازنده پنجره است، مثل پنجره های پی وی سی یا UPVC، پنجره های آلومینیومی، آهنی و … جنس های  متفاوتی هستند که در ساخت پنجره مورد استفاده قرار می گیرد. اما در این بین مسلما مدل یو پی وی سی محبوبیت بیشتری دارد. مدل پنجره جدید هر چه که باشد باید طوری انتخاب شود که از لحاظ زیبایی هم از داخل و هم از خارج بهترین شرایط را داشته باشد مدل های زیر فقط تعدادی از ایده های نامحدود طراحی پنجره های شیک را نشان می دهد.

مدل-پنجره-جدید (8)

مدل-پنجره-جدید (9)

مدل-پنجره-جدید (13)

مدل-پنجره-جدید (14)

مدل-پنجره-جدید (15)

مدل-پنجره-جدید (16)

مدل-پنجره-جدید (17)

مدل-پنجره-جدید (18)

مدل-پنجره-جدید (19)

مدل-پنجره-جدید (20)

مدل پنجره جدید

مدل-پنجره-جدید (21)

تصاویر بیشتر:

مدل پنجره جدید و عجیب مناسب نمای ساختمان های مدرن و امروزی

مدل پنجره جدید و عجیب مناسب نمای ساختمان های مدرن و امروزی

مدل پنجره جدید و عجیب مناسب نمای ساختمان های مدرن و امروزی

مدل پنجره جدید و عجیب مناسب نمای ساختمان های مدرن و امروزی

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه