نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

  • 1 بهمن 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

تغییر نظافت منزل به دلیل ویروس

نظافت منزل در بهار امسال، معنای کاملاً جدیدی به خود گرفته است؛ زیرا همه ما در تلاش هستیم تا خانه های خود را در مقابل ویروس همه گیر فعلی یعنی COVID-19 حفظ کنیم. بخش های بزرگی از جهان تحت دستورالعمل های مختلف اقامت در خانه و تعطیلی قرار دارند و در بسیاری از نقاط تجمعات ممنوع است، کافه ها و رستوران ها بسته شده اند و حفاظت های اجتماعی مهم است.

حتی اگر در خانه بمانید، شخصی از هر خانواده باید برای تهیه غذا و دارو دست به کار شود و بنابراین احتمالاً خطر آوردن ویروس به همراه مواد غذایی به خانه را سبب می شود. بنابراین برای حفظ امنیت خود و خانواده در این مدت استرس زا چه باید کرد؟ اطلاعات غلط زیادی وجود دارد و مردم در حال فروش کالاهایی هستند که می توانند مضر باشند. ما در این محتوا قصد داریم نکاتی کلی ولی اصولی را که در زمینه نظافت منزل گردآوری کرده ایم به شما انتقال دهیم، به خصوص که اجتناب و ضدعفونی کردن، در حال حاضر، تنها سلاح های ما در برابر ابتلا به بیماری کرونا و عدم انتقال آن به دیگران هستند.

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

نظافت منزل در مقابل ضدعفونی کردن

تفاوتی میان نظافت منزل و ضدعفونی کردن وجود دارد که می تواند در هنگام محافظت از ویروس کرونا، از اهمیت بسیاری برخوردار باشد. بر طبق مرکز کنترل بیماری ایالات متحده، شما باید هر دو را انجام دهید، حتی اگر در یک خانواده در حال حاضر سالم هستید:

نظافت منزل و تمیز کردن، فرایندی است که باعث از بین رفتن کثیفی و آلودگی مواد از سطوح در هنگام ضدعفونی کردن یعنی عمل کشتن عوامل بیماری زا که می توانند شما را بیمار کنند، می شود. همانطور که CDC توصیه می کند، شما باید هر دو را انجام دهید. به طور کلی، اگر در خانه هستید و کسی از خانه خارج نشده، شستشوی مناسب و نظافت منظم منزل، به همراه ضدعفونی یکبار در روز مناطقی با لمس زیاد، کافی خواهد بود. پس از اینکه کسی خانه را ترک کرد و بازگشت، باید جهت نظافت و همچنین ضدعفونی کردن، برای از بین بردن ویروس هایی که ممکن است وارد شوند، اقدام کنید.

لیست 41 مدل بهترین دستمال آشپزخانه کاربردی و با کیفیت + خرید

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

 

نظافت منزل و ضدعفونی سطوح

در حالی که خطر انتقال کرونا از فردی به شخص دیگر بیشتر است، دانشمندان نشان داده اند که کرونا در مقادیر مختلف زمان می تواند روی سطوح زندگی کند. طبق گفته دانشکده پزشکی هاروارد، “یک مطالعه جدید نشان داد که ویروس COVID-19 می تواند تا 4 ساعت روی مس، تا 24 ساعت روی مقوا و تا دو تا سه روز روی پلاستیک و فولاد ضدزنگ زنده بماند.” به همین دلیل شما باید مناطقی از خانه را که به احتمال زیاد میکروب ها و ویروس ها روی آن می مانند را ضدعفونی و نظافت کنید. این نقاط به احتمال زیاد در مناطق پر رفت و آمد منزل شما به دفعات مشاهده می شود. مانند؛

درها

میز

سطوح حمام

شیرآلات

دستگیره توالت

سوئیچ های نور

کنترل تلویزیون

تلفن و تلفن های همراه

کنترل کننده های بازی

دستگیره درب اتومبیل و فرمان

کیف دستی

ابتدا ناحیه را با آب و صابون یا یک اسپری تمیز کننده (برای وسایل غیر الکترونیک) تمیز کرده و سپس از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید، خواه اسپری، محلول سفید کننده یا ضدعفونی کننده باشد. هنگام نظافت منزل، از دستکش یکبارمصرف یا دستکش لاستیکی استفاده کنید.

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

 

ضدعفونی کننده هنگام نظافت منزل چیست؟

ماده ضدعفونی کننده، ماده ای است که باعث از بین رفتن عوامل بیماری زا در سطوح می شود. آژانس حفاظت از محیط زیست، لیستی از مواد ضدعفونی کننده را شرح داده است. در حقیقت، ضدعفونی کننده ها توسط EPA تنظیم و ثبت می شوند. تمیزکننده های ضد باکتری لزوماً کار نمی کنند؛ زیرا باکتری و ویروس دو چیز متفاوت است.

هنگام نظافت منزل و تمیز کردن یک سطح با مواد ضدعفونی کننده، چند دقیقه قبل از پاک کردن آن صبر کنید تا به آن برای کشتن ویروس کرونا زمان بدهید.

برخی از رایج ترین مواد ضدعفونی کننده و نظافت منزل، دستمال مرطوب، اسپری، الکل ایزوپروپیل و پراکسید هیدروژن هستند. صابون و آب، در نظافت منزل حرف زیادی برای گفتن دارند.

این دستورالعمل CDC برای ضدعفونی کننده خانگی است:

4 قاشق چایخوری سفید کننده خانگی

1 چهارم آب

این مخلوط را می توان درون یک بطری اسپری ریخت و در نظافت سطوح سخت استفاده کرد. CDC همچنین به همه یادآوری می کند که هرگز ضدعفونی کننده ها را با هم مخلوط نکنید.

خرید اینترنتی 39 مدل تخته دارت با کیفیت عالی + قیمت

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

تصاویر بیشتر:

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

لیست قیمت 41 مدل بهترین نظم دهنده‌‌ی کابینت + خرید

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

نظافت منزل و ضدعفونی در دوران ویروس کرونا!

 

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه