نمای آپارتمان مدرن با طراحی منحصر بفرد و پیچیده از سرتاسر جهان

  • 3 بهمن 1399
  • 0 نظر
  • Roger waters

1399/1/28

نمای آپارتمان مدرن و ساختمان های امروزه طوری طراحی می شوند که کاملا با نمای ساختمان های اطرف حداقل در یک محله تفاوت دارند. وقتی هر ساختمان یا آپارتمانی به شیوه خاص خودش طراحی شود، تعداد زیادی از ساختمان های متفاوت و منحصر بفرد را در سطح شهر بوجود می آورد که به خودی خود موضوعی بسیار جذاب و جالب است.امروزه نه تنها در شهرهای بزرگ بلکه در شهرهای کوچک نیز شاهد پیشرفت روز افزون نمای ساختمان های آپارتمانی هستیم که با یک دهه گذشته تفاوت زیادی دارند.

برخی از ساختمان طراحی بهتری نسبت به ساختمان های دیگر دارند اما این مسئله چندان موضوع مهمی نیست چرا که سلایق و نظرات متفاوت هستند، بنابراین یک نما که ممکن است برای یک نفر زشت بنظر بیاید برای شخصی دیگر خیلی شیک و زیبا باشد. اما و اما و بازهم اما، برخی ساختمان های آپارتمانی وجود دارند که نمای آنها به قدری خارق العاده و البته عجیب طراحی شده که واقعا هیچکس نمی تواند ایرادی به آنها بگیرد. در این مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از معروف ترین مدل های نمای آپارتمان مدرن بپردازیم که دقیقا همین ویژگی دارند.

نمای-آپارتمان -مدرن (41)

آپارتمانی که در زیر مشاهده می کنید بنام آپارتمان 25 Verde شناخته می شود و توسط لوسینانو پیا طراحی شده است. این آپارتمان زیبا در شهر تورینو ایتالیا قرار دارد که زادگاه باشگاه فوتبال یونتوس و تورینو نیز هست. هدف از ساخت این آپارتمان، ایجاد مکانی با مصرف بهینه در انرژی و دوست دار طبیعت به روشی یگانه بود. ویژگی اصلی طراحی این آپارتمان به درخت ها و گیاهان کاشته شده روی تیرآهن های فلزی و نمایان ساختمان مربوط می شود که خیلی زیبا به تمام قسمت های ساختمان راه پیدا کرده و به جزئی از نمای ساختمان تبدیل شده است. این آپارتمان 63 واحد دارد و تمام سیستم آبیاری گیاهان آن از طریق انرژی زمین گرمایی تامیین می شود.

در تصور خود برای یک لحظه هم که شده تمامی درختها و گیاهان استفاده شده در نمای آپارتمان مدرن را حذف کنید! با ظاهری به شدت بی روح و بدون هیچگونه جذابیت! روبرو خواهید شد خصوصاً تیر آهنهای موجود در نمای بیرونی ساختمان این حس را منتقل می کند که با آپارتمانی نیمه کاره روبرو هستیم. اما به محض حضور درختان بزرگ و گیاهان سرسبز، تمامی این موارد به زیبایی هرچه تمامتر پوشیده شده و با نمایی کاملاً جالب، عجیب، زیبا و مدرن روبرو خواهیم بود یعنی چیزی که شاید تا قبل از این می شد فقط نمونه های آن را در برخی فیلم های سینمایی و به کمک جلوه های ویژه مشاهده کرد.

نمای-آپارتمان -مدرن (1)

نمای-آپارتمان -مدرن (2)

اینستاگرام اتاق

صفحه جدید ما را دنبال کنید

نمای-آپارتمان -مدرن (3)

نمای-آپارتمان -مدرن (4)

نمای آپارتمان مدرن و بسیار جالب زیر از آن آثاری هست که کافی است یکبار آنرا از نزدیک ببینند تا دیگر تا پایان عمر از یادتان نرود. این  ساختمان را می توانید در کشور استرالیا مشاهده کنید. شاید در عکس نمای ساختمان خیلی پیچیده بنظر برسد اما واقعا اینطور نیست بلکه درست برعکس سیستم بسیار ساده ای را پیاده کرده است. مشکل اصلی بر سر راه سازنده این ساختمان طراحی سه نمای متفاوت برای آپارتمان بود چرا که سازه در یک زمین با سه نما به اطراف قرار گرفته است. اما یقینا این نمای هندسی و جالب ساختمان است که آنرا ویژه نشان می دهد. هر کدام از بالکن ها با زوایه متفاوتی نسبت به سایر بالکن ها قرار گرفته و بعلاه با رنگ های شاد و درخشان نیز تزیین شده اند. به همین خاطر هیچ جوره نمی شود نمای این آپارتمان زیبا را فراموش کرد.

نمای-آپارتمان -مدرن (5)

نمای-آپارتمان -مدرن (6)

نمای-آپارتمان -مدرن (7)

نمای-آپارتمان -مدرن (8)

آپارتمان زیر در کشور همسایه ما یعنی ترکیه قرار دارد و به نام آپارتمان 18 شناخته شده و توسط شرکت طراحی آیتک ساخته شده است. اما جالب است بدانید این ساختمان توسط دولت ترکیه برای مردمی ساخته شده که قبلا در این منطقه تاکستان داشته اند اما در سال 1970 بخاطر ساخت و ساز زیاد در محلات اطراف تاکستان ها نیز به کلی از بین رفتند. در سال 2014 ساخت این آپارتمان خلاقانه به اتمام رسید تا بنوعی تداعی کننده تاکستان از بین رفته این محله نیز باشد. نمای ساختمان به شیوه ای هنرمندانه الگوی یک درخت تاک را نشان می دهد و به همین خاطر حاوی یک پیام معنی دار می باشد. نما طوری طراحی شده که ساکنان ساختمان در عین دریافت نور طبیعی زیاد، کمترین میزان سر و صدا را  دریافت کنند.

نمای-آپارتمان -مدرن (9)

نمای-آپارتمان -مدرن (10)

نمای-آپارتمان -مدرن (11)

نمای-آپارتمان -مدرن (12)

نمای-آپارتمان -مدرن (13)

آپارتمان آورده شده در شکل های زیر دو نمای کاملا متفاوت را نشان می دهد نام این آپارتمان را اگر به زبان خودمان ترجمه کنیم فقط باش یا Just Be است. نمایی که به خیابان فرعی مشرف است دارای بالکن بوده و پنجرهای بزرگ و تمام قدر شیشه ای دارد در حالی که نمای مشرف به خیابان اصلی کاملا بسته طراحی شده تا جلوی ورود صداهای مزاحم به داخل واحد ها را بگیرد.
طرح های مربعی و برجسته کار شده در نمای آپارتمان مدرن زیر توانسته نمای ظاهری این ساختمان چند طبقه را بسیار متمایز و جالب توجه کند. در کنار ساختمان نیز وجود درختان سرسبز و بزرگ که در رنگی متفاوت از رنگ ساختمان هستند سبب افزایش زیبایی این ساختمان و ایجاد جذابیت بصری برای منطقه شده است. از آنجایی که کوچکترین جزئیات در ظاهر و نمای یک بنا می تواند برای بیننده جالب توجه باشد در زمان طراحی و ساخت Just Be از بالکنهای امتداد یافته از نمای کناری به نمای خیابان اصلی استفاده کرده اند. همچنین با استفاده از تک پنجره هایی باریک و ایستاده در کنار پنجر هایی بزرگ، سعی در زیبایی هر چه بیشتر نمای این آپارتمان بسیار مدرن و امروزی داشته اند.

نمای-آپارتمان -مدرن (14)

نمای-آپارتمان -مدرن (15)

نمای-آپارتمان -مدرن (16)

نمای-آپارتمان -مدرن (17)

نمای آپارتمان مدرن آورده شده در شکل زیر نیز توسط شرکت طراحی امین طاحا ساخته شده و همانطور که مشاهده می کنید نمایی تمام آجری و بسیار گرم و نوستالژیک دارد. اما نکته جالب ترکیب آجر با چوب و حتی حصیر در نمای خانه است. بالکن هر واحد خیلی زیبا با نوعی حصیر پوشانده شده اند. نمای خیلی ساده است اما همین سادگی و ترکیب عناصر آنرا بسیار خواستنی نشان می دهد.

نمای-آپارتمان -مدرن (18)

نمای-آپارتمان -مدرن (19)

نمای-آپارتمان -مدرن (20)

نمای-آپارتمان -مدرن (21)

نمای-آپارتمان -مدرن (22)

آپارتمان زیر یک طرح مفهومی بوده و هنوز طرح آن به صورت فیزیکی شروع نشده است اما طراحی آن به طور کامل انجام شده و به تازگی نیز برنده بهترین طراحی در رقابت معماری ساختمان های مسکونی شده است. این آپارتمان قرار است در شهر لیماسول کشور قبرس توسط شرکت طراحی اورنج آرشیتکت ساخته شود. این آپارتمان 10 طبقه بوده و 10 واحد خواهد داشت که هر کدام از واحدها نمایی 360 درجه از دریای مدیترانه فراهم خواهند کرد.
چه در ظاهر این آپارتمانِ به شدت مدرن و امروزی و چه در طراحی های داخلی آن نمی توان حسی معمولی و مطابق با ساختمان های معمول را داشت. همانطور که از تصاویر و طرح های نمای آپارتمان مدرن زیر مشخص است هر کدام از طبقات دارای امکانات بسیار منحصر بفردی ست و به گونه ای طراحی شده تا بتوان دقیقاً مانند یک خانه ویلایی در هرزمان که لازم بود از محیط بسته خانه بیرون زده و در تراس و بالکن که بیشتر شبیه حیاط خانه است قدم زد و آفتاب گرفت، استفاده از گیاه و درختچه های مختلف نیز این حس را بیشتر تقویت کرده است. ظاهر زیبا و جذاب آپارتمان هم، گویای همه چیز است.

نمای-آپارتمان -مدرن (23)

نمای-آپارتمان -مدرن (24)

نمای-آپارتمان -مدرن (25)

در ادامه سایر طرح های جالب نمای آپارتمان مدرن را مشاهده می فرمایید:

نمای-آپارتمان -مدرن (26)

نمای-آپارتمان -مدرن (27)

نمای-آپارتمان -مدرن (28)

نمای-آپارتمان -مدرن (29)

نمای-آپارتمان -مدرن (30)

نمای-آپارتمان -مدرن (31)

نمای-آپارتمان -مدرن (32)

نمای-آپارتمان -مدرن (33)

نمای-آپارتمان -مدرن (34)

نمای-آپارتمان -مدرن (35)

نمای-آپارتمان -مدرن (36)

نمای-آپارتمان -مدرن (37)

نمای-آپارتمان -مدرن (38)

نمای-آپارتمان -مدرن (39)

نمای-آپارتمان -مدرن (40)

نمای آپارتمان مدرن

نمای-آپارتمان -مدرن (42)

تصاویر بیشتر:

نمای آپارتمان مدرن با طراحی منحصر بفرد و پیچیده از سرتاسر جهان

نمای آپارتمان مدرن با طراحی منحصر بفرد و پیچیده از سرتاسر جهان

نمای آپارتمان مدرن با طراحی منحصر بفرد و پیچیده از سرتاسر جهان

نمای آپارتمان مدرن با طراحی منحصر بفرد و پیچیده از سرتاسر جهان

نمای آپارتمان مدرن با طراحی منحصر بفرد و پیچیده از سرتاسر جهان

نمای آپارتمان مدرن با طراحی منحصر بفرد و پیچیده از سرتاسر جهان

 

  • تلگرام
  • واتساپ
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه